Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Brakuje nam jeszcze pewności siebie

Maciej Pawliński: Brakuje nam jeszcze pewności siebie

fot. archiwum

- Mecz z ZAKSĄ był dla nas przełomowym. Uwierzyliśmy wreszcie że możemy wygrywać i ta wiara może okazać się naszym handicapem w bezpośredniej walce o utrzymanie - podkreśla przyjmujący Jadaru Maciej Pawliński.

Jadar powoli eliminuje błędy, które były jego zmorą w pierwszych fazach sezonu. Czuć, że decydujące spotkania są już tuż-tuż.

Maciej Pawliński:W naszych poczynaniach brakuje nam jeszcze pewności siebie, zwłaszcza w końcówce. Jak pokazał ostatni mecz z ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle, mamy jeszcze sporo pracy nad przyjęciem. Cieszy na pewno to, że udało nam się zaskoczyć rywali zagrywką.

Miała to być najmocniejsza broń Roberta Prygla, tymczasem to ty napsułeś krwi rywalom jak nigdy w tym sezonie.W karierze sportowej ma się po prostu takie dni, e których czuje się, że zagrywka siedzie a i w innych elementach zawodnik czuje się świetnie. Mi przytrafił się taki dzień właśnie w minionym spotkaniu.

Miałeś upatrzonego zawodnika, którego chciałeś upolować?

Nie, nie celowałem w nikogo. Po prostu chciałem posłać mocną zagrywkę w pole przeciwników. Cieszę się, że tyle razy się to udało.

W ubiegłym tygodniu wiele mówiło się o karach, jakie otrzymają zawodnicy Jadaru za niedotrzymanie ustaleń wewnętrznego regulaminu. Przed tak ważnymi pojedynkami to był dobry ruch?

Wszystko to było chyba zbytnio rozdmuchane. Gdy spotkaliśmy się z prezesem, był niezwykle spokojny. Podkreślił, że wie, jak ważne mecze nas czekają, więc mamy trenować i wygrywać. Jak na tyle porażek, które zanotowaliśmy, zachował stoicki spokój. I właśnie takim podejściem pozwolił nam uwierzyć w siebie. Atmosferę przed bataliami z Olsztynem, Delectą, Politechniką i Siatkarzem stworzył więc bardzo dobrą.

Przed wspomnianymi pojedynkami o atmosferę więc martwić się nie trzeba. Tylko czy będziecie potrafili wygrywać za trzy punkty? Bo inne zwycięstwa mogą nie wystarczyć do utrzymania się.

Na pewno nie będziemy kalkulowali. W każdym meczu będziemy wychodzić na parkiet, żeby zgarnąć trzy punkty. Po prostu wszystko zależy teraz od nas. Jeżeli w kolejnych meczach będziemy grali tak, jak w trzecim i czwartym secie meczu z ZAKSĄ, to śmiało możemy mierzyć w siódme miejsce.

Rozmawiał Michał Podlewski – RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved