Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Przed Muszynianką stoi niezwykle trudne zadanie

LM: Przed Muszynianką stoi niezwykle trudne zadanie

W czwartek siatkarki Banki BPS Fakro Muszynianka Muszyna zmierzą się w meczu rewanżowym I rundy play-off Ligi Mistrzyń z zespołem Foppapedretti Bergamo. W pierwszym spotkaniu tych drużyn zawodniczki z Włoch wygrały pewnie 3:0.

W Bergamo polski zespół nie zdołał ugrać nawet seta, choć w drugiej partii podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego toczyły z rywalkami równą walkę do końca. W pierwszej i trzeciej odsłonie „Mineralne" utrzymywały kontakt punktowy jedynie do połowy setów. Trener Lorenzo Micelli był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych: – Piccinini i Ortolani odegrały kluczową rolę w tym meczu. Nasza kapitan Serena Ortolani w każdym secie wykonała dobrą pracę. Do Polski jedziemy po kolejne zwycięstwo.

Ortolani była najlepszą punktującą spotkania. Zdobyła 21 „oczek", w tym 3 z zagrywki, 3 blokiem i 15 z ataku. W tym ostatnim elemencie jej skuteczność wyniosła 50%. Z kolei Francesco Piccinini zanotowała dwa punkty mniej, w tym 2 blokiem i 15 z ataku.

W polskiej ekipie najlepiej punktującą była środkowa Agnieszka Bednarek-Kasza, która zanotowała na swoim koncie 14 „oczek", w tym 2 z zagrywki 4 blokiem. Obok Bednarek-Kaszy dobrze spisała się też Aleksandra Jagieło, zdobywczyni 10 punktów.

W weekend zawodniczki Foppapedretti Bergamo grały spotkanie ligowe z Florens Castellana Grotte i zgodnie z oczekiwaniami odniosły zwycięstwo 3:0. Przerwę w krajowych rozgrywkach miały „Mineralne". Jednak większość zawodniczek tej ekipy brała udział w Meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet. Trenerem ekipy „Wschodu" był szkoleniowiec Muszynianki Bogdan Serwiński.

W czwartek zdecydowanymi faworytkami będą siatkarki z Włoch, którym do awansu potrzeba wygrania tylko jednego seta. „Mineralne" musiałby pokonać przeciwniczki 3:0, a następnie zwyciężyć w „złotym secie". Będzie to jednak zadanie bardzo trudne do zrealizowania, ekipa z Italii nie zamierza bowiem lekceważyć polskiego zespołu i chce odnieść w Muszynie kolejne zwycięstwo.