Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: W potyczkach Sparta – Politechnika 1:1

II liga: W potyczkach Sparta – Politechnika 1:1

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Politechniki Radomskiej wygrały pojedynek przeciwko Sparcie. To, co nie udało się dwukrotnie w rundzie zasadniczej i wczorajszym spotkaniu, zostało zrealizowane dzisiaj. Choć początek nie dawał nadziei na zwycięstwo, akademiczki rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Radomianki, podobnie jak wczoraj, źle rozpoczęły spotkanie. Znów były stremowane, zaczęły za nerwowo. – Przegrywaliśmy już 9:0 – zdradził Krzysztof Białczak. AZS próbował odrobić straty, jednak zaliczka Sparty z początku partii wystarczyła, by wygrać seta do 21.

W kolejnych Politechnika zaprezentowała się zupełnie z innej strony. Przede wszystkim wzmocniły zagrywkę, robiąc tym spore szkody w szeragach stołecznej ekipy. Przez całe spotkanie zdobyły aż 18 asów, co, jak przyznał drugi trener, nie zdarza się często. Trudna zagrywka umożliwiła czytanie gry przeciwniczek, dzięki czemu akademiczki częściej niż we wczorajszym spotkaniu blokowały.

Podopieczne Aleksandra Klimczyka przeszły diametralną przemianę. Dugi trener uznał, że wpływ na to miała rozmowa z zawodniczkami: – Powiedzieliśmy dziewczynom, że nie wypada, by taki zespół robił tyle błędów.Wygrana w Warszawie oznacza, że w Radomiu odbędą się na pewno dwa spotkania. Zostaną one rozegrane 27 i 28 lutego.

Sparta Warszawa – AZS Politechnika Radomska 1:3
(25:21, 13:25, 22:25, 22:25)

AZS: Karbowska, Pasieczna, Lachowska, Walczak, Jaroszek, Kucharska, Pluskota (libero) oraz Nadziałek, Dobosz.

Autor: Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved