Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Pronar walczy o ósemkę

I liga mężczyzn: Pronar walczy o ósemkę

fot. archiwum

Dziś w Hajnówce Pronar podejmować będzie drużynę Avii Świdnik. I chociaż wydawać by się mogło, że goście bez większych problemów powinni pokonać dziesiąty zespół I ligi, sprawa wcale nie jest taka oczywista, biorąc pod uwagę ostatnią kolejkę spotkań.

W minioną sobotę grający we własnej hali siatkarze Avii również stawiani byli w roli faworyta w starciu z AZS-em Nysa. Goście pokazali jednak, że bez walki się nie poddają i pokonali świdniczan w trzech setach. Porażka ta była dla podopiecznych trenera Krzysztofa Lemieszka tym boleśniejsza, że przerwała ona zwycięską passę, trwającą od początku 2010 roku.

Jednak nie tylko przegrana Avii z Nysą utrudnia wytypowanie faworyta tego pojedynku. Przyjrzyjmy się bowiem poczynaniom Pronaru Hajnówka. Drużyna, zajmująca w tabeli dziesiąte miejsce nie jest zwykle traktowana jako pretendenci do wygranej. A jednak. W sobotę zawodnikom Pronaru wystarczyły trzy sety, żeby odnieść zwycięstwo nad plasującym się na siódmej pozycji BBTS-em Bielsko- Biała. Co więcej, podopieczni trenera Pawła Blomberga dopisali do swojego dorobku trzy punkty, walcząc na parkiecie przeciwnika. Takie mecze do łatwych nie należą, a wygrana zdecydowanie dodaje skrzydeł.

Największy problem, z jakim borykać się będą gospodarze tego meczu, to brak swojego atakującego. Alessane Guindo boryka się bowiem z kontuzją już od jakiegoś czasu i- co więcej- okazało się, że konieczna jest operacja. Powoduje to wykluczenie Guindo z rozgrywek do końca sezonu. Absencja podstawowego zawodnika to z pewnością cios i spore osłabienie dla drużyny. Jednak w Bielsku osłabienie to nie przeszkodziło wygrać Pronarowi 3:0. Na pochwałę w tym meczu zasługują z pewnością przyjmujący zespołu z Hajnówki, którzy w znacznej mierze przejęli na siebie ciężar gry. Oczywiście w starciu z Avią również mogą popisać się rewelacyjną grą, niemniej szkoleniowiec Pronaru pozostaje przed dzisiejszym spotkaniem umiarkowanym optymistą, mimo że do ósmego miejsca w tabeli, zapewniającego utrzymanie w lidze bez konieczności gry w barażach brakuje Hajnówce tylko (albo aż…) dwóch punktów.– Do ósmego miejsca w lidze droga jest bardzo daleka. Różnice punktowe między drużynami, które rywalizują o uniknięcie późniejszej gry o utrzymanie, są niewielkie i jeszcze wiele może się zdarzyć. Dla nas kluczowe w walce o ósme miejsce w tabeli będą wyjazdowe starcia z zespołami z Nysy, Jaworzna oraz Szczecina. – powiedział portalowi gazeta.pl Paweł Blomberg.

Spotkanie pomiędzy Pronarem Hajnówka i Avią Świdnik z całą pewnością wzbudzi- a właściwie już wzbudza- wiele emocji. I to nie tylko wśród kibiców, ale i samych zawodników, którzy zdają sobie sprawę, o jaką stawkę toczy się gra. Dla Pronaru może to być doskonała okazja do awansu na ósme miejsce w tabeli. Nie zapominajmy jednak, że Świdnik również potrzebuje dwóch punktów, by zająć miejsce trzecie. Wynik pozostaje więc otwarty i trudno chyba pokusić się o typowanie faworyta. Początek meczu o godzinie 17:00.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved