Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Joker wygrał w Szczecinie

I liga M: Joker wygrał w Szczecinie

fot. archiwum

Podopieczni Rolanda Dembończyka pokonali w wyjazdowym pojedynku ekipę Morza Bałtyk Szczecin. Mimo, że zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście, to zawodnicy Zdzisława Gogola pokazali, że również potrafią grać w siatkówkę.

Pierwszy punkt w meczu zdobył atakiem ze środka Michał Glinka. Jednak kolejne akcje należały do gości. Pilanie popisali się dwoma szczelnymi blokami, a gospodarze popełnili trochę błędów i po kilku chwilach zrobiło się 7:2 dla podopiecznych Rolanda Dembończyka. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios. Skuteczne zbicie Dawida Michora, blok szczecinian oraz soczysty atak Artura Kulikowskiego pozwoliły siatkarzom Morza Bałtyk odrobić nieco straty (8:11), ale kolejne "czapy" Mariusza Gacy i Grzegorza Wójtowicza w połączeniu ze skutecznym atakiem Witolda Chwastyniaka sprawiły, że drużyna z Wielkopolski ponownie odskoczyła szczecinianom (16:11). Dzięki udanym zbiciom Konrada Paśnika i punktowej zagrywce Pawła Kaczorowskiego gospodarze odrobili część strat (17:19). W końcówce nie udało się już im doprowadzić do wyrównania. Joker zwyciężył 25:23.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. Dopiero punktowy serwis Kaczorowskiego wyprowadził Morze Bałtyk na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Goście natychmiast wyrównali, ale kolejny as, tym razem Kulikowskiego sprawił, iż na tablicy widniał wynik 10:8. Dwie kiwki Macieja Kwaśniaka powiększyły przewagę szczecinian (16:12). Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Jokera, lecz na niewiele się to zdało, bowiem podopieczni Zdzisława Gogola nie pozwalali przeciwnikom na odrobienie strat. Skutecznymi atakami popisywali się: Wójtowicz oraz Łukasz Kaczorowski, ale to było zbyt mało na rozpędzonych szczecinian. Mimo, że w końcówce seta w ich szeregi wdarło się pewne rozprężenie, to wygrali tę partię 25:22, a ostatni w niej punkt zdobył Glinka.

Trzecia odsłona rozpoczęła się pechowo dla podopiecznych Zdzisława Gogola, którzy przegrywali 0:3, a chwilę później 2:6. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale ataki Chwastyniaka, czy Zbierskiego były nie do zatrzymania. Dopiero przy stanie 9:6 dla pilan, punktową zagrywką popisał się Kaczorowski i prowadzenie gości zmalało do dwóch "oczek" (9:7). Trudne serwisy Łukasza Polańskiego doprowadziły do tego, że Joker ponownie "odjechał" Morzu Bałtyk (14:10). Chwilę później było 16:12, jednak wówczas piąty bieg wrzucili podopieczni Zdzisława Gogola. Ataki Paśnika, Kaczorowskiego, Michała Paniączyka i blok Michora sprawiły, iż szczecinianie wyszli na prowadzenie 20:19. Pilanie szybko doprowadzili do remisu, a zbicie Wójtowicza oraz as serwisowy Łukasza Jurkojcia dały im dwa punkty przewagi (22:20). Gospodarze odpowiedzieli jeszcze blokiem Glinki, ale to było wszystko, na co w tej partii było ich stać. Końcówka należała do podopiecznych Rolanda Dembończyka, którzy zwyciężyli 25:22.Czwarty set był zacięty lecz jedynie do stanu 3:3. Potem do pracy wzięli się przyjezdni, którzy po kontrze Wójtowicza wygrywali 5:3. Błąd zawodników Jokera i udana akcja Paśnika sprawiły, że na tablicy świetlnej widniał remis 7:7. Jednak od tego momentu na parkiecie dominowali już siatkarze z Piły. Trudna zagrywka Polańskiego i błędy szczecinian dały gościom siedem punktów z rzędu (14:7) i stało się jasne, że już tego spotkania nie przegrają. Mimo, że drużyna Morza Bałtyk starała się jeszcze zerwać do walki, to nie była już w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy z Wielkopolski. Ostatecznie podopieczni Rolanda Dembończyka okazali wyższość nad gospodarzami 25:16, a dzięki temu zgarnęli trzy cenne punkty do ligowej tabeli.

Mimo trudnej sytuacji finansowej w szczecińskim zespole, większość zawodników pokazała się z dobrej strony. Walki, zaangażowania i determinacji na boisku nie zabrakło, jednak w klubie dzieje się coraz gorzej. Z gry w ekipie z Zachodniopomorskiego zrezygnował już Adrian Milczarek, a dalsza przyszłość klubu stoi pod sporym znakiem zapytania. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie, a zawodnicy jeszcze nie raz i nie dwa pokażą, iż drzemie w nich spory potencjał.

Morze Bałtyk Szczecin – Joker Piła 1:3
(23:25, 25:22, 22:25, 16:25)

Składy zespołów:
Morze Bałtyk: Kwaśniak, Paśnik, Michor, Glinka, Kulikowski, Kaczorowski, Pachliński (libero) oraz Doliński, Zabłocki i Paniączyk .
Joker: Chwastyniak, Jurkojć, Polański, Wójtowicz, Zbierski, Gaca, Sufa (libero) oraz Kaczorowski, Marciniak, Lach P. i Lach M.

Zobacz również:

Wyniki 20. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved