Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Najważniejszy tydzień w sezonie beniaminka

Najważniejszy tydzień w sezonie beniaminka

fot. archiwum

Siatkarki SKF KS Poznań 13 lutego rozpoczęły najważniejszy tydzień w tegorocznym sezonie swoich gier. Tego dnia zespół SKF uczestniczył w turnieju w Twardogórze, korzystając z zaproszenia MKS MOS Wrocław.

W turnieju siatkarki z Poznania zajęły 6. miejsce. – Zaproszenie do Twardogóry było dla nas idealną okazją do gry po długim okresie przerwy. Z chęcią wzięliśmy udział w tej imprezie. Przed finałem ligi była to dla nas idealna okazja do gry – powiedział trener zespołu SKF Damian Gapik.

Siatkarki SKF w najbliższym tygodniu rozegrają dwa mecze, które zadecydują o ich miejscu w końcowej tabeli ligi. W środę 17 lutego zespół SKF zagra o 19 w Kościanie zaległy mecz z miejscowym UKŻPS, a w sobotę 20 lutego o godz. 18 we własnej hali z Orkanem Września. – Nie mamy już czego bronić, aby coś zyskać musimy atakować. Mecz w Kościanie będzie na pewno bardzo trudny, bo gospodynie mogą sobie w nim zapewnić prawo udziału w barażach o drugą ligę i na pewno zrobią wszystko, aby tak się stało. My nie mamy nic do stracenia i na tyle na ile będziemy wstanie zamierzamy im w tym przeszkodzić. W sobotę przed nami mecz o przedłużenie nadziei na pozostanie w lidze. Musimy go wygrać i liczyć na korzystne inne wyniki. Przed meczem u siebie dokonamy oficjalnego zakończenia sezonu. Spotkanie będzie transmitowane w telewizji, wybierzemy zawodniczkę sezonu, a wystąpi również zespół taneczny. Od strony organizacyjnej staraliśmy się, aby to wyglądało jak najlepiej i wierzę, że tak właśnie będzie. Sportowo nie mamy wyjścia, aby marzyć o pozostaniu w lidze musimy wygrać. Liczymy na wsparcie kibiców, którzy zapowiadają swoje stawiennictwo na meczu. Wierzę, że zwyciężymy! – powiedział Wiceprezes SKF KS Poznań Michał Sułkowski. Drużyna SKF przed meczami ligowymi przyjęła ciekawy system przygotowań. W sobotę wzięła udział w turnieju w Twardogórze, a we wtorek rozegra sparingowy mecz z MKS MOS Słupca. Natomiast już dzień później czeka ją pierwszy z dwóch ważnych meczy w Kościanie.

Terminarz gier SKF decydujących o miejscu w ligowej tabeli :17.02.2010 (środa):

UKŻPS Kościan – SKF KS Poznań godz. 19:00

Hala na os. Piastowskim w Kościanie

20.02.2010 (sobota):

SKF KS Poznań – LUKS „Orkan" Września godz. 18:00

Hala CS Politechniki Poznańskiej w Poznaniu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved