Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Dąbrowianki żegnają się z pucharami

Liga Mistrzyń: Dąbrowianki żegnają się z pucharami

W rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń drużyna z Dąbrowy Górniczej gładko w trzech setach przegrała z Asystelem Novara 0:3 i odpadła z dalszych rozgrywek. Podopieczne Waldemara Kawki zakończyły przygodę z rozgrywkami Ligi Mistrzyń na I rundzie play-off.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które po dwóch skutecznych atakach Tom objęły prowadzenie 2:1. Wzrosło ono, gdy na zagrywce pojawiła się Flier (5:2). Akcję później, kiedy to właśnie ta siatkarka zdobyła punkt z kontry, o czas poprosił trener zespołu z Dąbrowy Górniczej – Waldemar Kawka (6:2). Serię rywalek przerwała dopiero Lis, która skutecznie zbijała ze środka (7:3). Przed przerwą techniczną udanym atakiem popisała się jeszcze Gajgał, ale chwilę później obie drużyny zbiegły do swoich trenerów (8:4). Po powrocie na parkiet piłkę przechodzącą wykorzystała Barcellini, a bloku po raz kolejny nie przebiła Sieczka i gospodynie prowadziły już 10:4. W polskim zespole bez zarzutu funkcjonowała jedynie gra środkiem, na skrzydłach natomiast wszystkie nasze zawodniczki miały problemy z przebiciem się przez szczelnie ustawiony włoski blok (12:6). Po skutecznym ataku Sadowskiej, jeszcze lepszym zbiciem odpowiedziała Tom, sprowadzając obie drużyny na drugą przerwę techniczną z wysokim prowadzeniem Asystelu – 16:9. Po wznowieniu gry po raz kolejny siatkarki Dąbrowy miały problemy z przyjęciem zagrywki. Dopiero atak Lis i jej świetna zagrywka, pozwoliły Polkom odrobić dwa oczka (17:11). Przy stanie 18:12 na parkiecie w miejsce Śliwy i Sadowskiej pojawiały się Haładyn i Pura-Kaczmarzewska. Po bloku na Barazzy przewaga Asystelu zmniejszyła się do pięciu „oczek" – 19:14. Kolejne skuteczne akcje naszych rywalek przybliżały je jednak do zwycięstwa w pierwszej odsłonie (23:14). W końcówce Polki odrobiły kilka punktów (24:18), jednak po ataku Tom, set ten padł łupem gospodyń – 25:18.

Drugi set dobrze rozpoczęły dąbrowianki, które zatrzymały blokiem Tom (0:1). Szybko jednak, bo po dwóch świetnych atakach tej siatkarki, Asystel objął prowadzenie 2:1. Po kłopotach w przyjęciu zagrywki, serię rywalek przerwała Staniucha-Szczurek (4:2), jednak w kontrze Lis nie zdołała obić dłoni Paggi. Po kolejnej próbie gry przez środek, Włoszki wyciągnęły ku naszym siatkarkom pomocną dłoń, dotykając siatki, a po bloku na Flier dąbrowianki traciły już tylko jedno „oczko" (6:5). Jeszcze przed przerwą techniczną nasze zawodniczki zdołały wyrównać, a zeszły na nią z jednym punktem straty. Po wznowieniu gry błąd w ataku popełniła Pura-Kaczmarzewska, a zagrywki nie przyjęła Sieczka i przewaga gospodyń wzrosła do trzech punktów. Dłuższa wymiana, zakończona skutecznym zbiciem Staniuchy-Szczurek zmniejszyła ją do dwóch „oczek" (11:9). Autowy atak Flier i świetna akcja na środku Lis, doprowadziły do remisu – 12:12. Gra dąbrowianek z każdą kolejną minutą zaczęła nabierać tempa i wyglądała zdecydowanie lepiej niż choćby w pierwszej partii. Po błędzie na zagrywce Tom był kolejny remis, po 14. Świetny atak z drugiej piłki Śliwy dał podopiecznym Kawki wyrównanie, jednak na drugiej przerwie technicznej, to siatkarki Asystelu prowadziły 16:15, po ataku Flier. Po wznowieniu gry na skrzydle nie poradziła sobie Staniucha-Szczurek, a świetna kiwka Tom sprawiła, że gospodynie prowadziły już 19:16. Po kolejnym skutecznym zbiciu Flier, przewaga zawodniczek Asystelu wzrosła do czterech „oczek" i o czas zmuszony był prosić trener polskiego zespołu (21:17). Po nim, po raz kolejny Szczurek nie przebiła się przez blok rywalek a asem serwisowym popisała się Barazza i przewaga miejscowej drużyny wzrosła do sześciu punktów (23:17). Błąd polskiej zawodniczki zakończył tę odsłonę wynikiem 25:17.

Trzecią  partię nasza drużyna rozpoczęła z Martą Haładyn na rozegraniu. Pierwsze dwie akcje należały do gospodyń, które objęły prowadzenie 2:0. Po ataku Pagii, wzrosło ono do trzech punktów. Już na początku tego seta zespół Asystelu wypracował sobie wysoką przewagę, a wszystko za sprawą świetnej gry w obronie, a później w kontrze (7:1). Passę rywalek przerwała dopiero Wilczyńska, wprowadzona w początkowej fazie tej partii na pozycję atakującej. Jeszcze przed przerwą techniczną na skutek błędów Tom w ataku, dąbrowianki odrobiły część strat i przegrywały na niej, już „tylko" trzema punktami – 8:5. Po wznowieniu gry błąd popełniła Sieczka, jednak w kolejnej akcji naprawiła go Gajgał, zbijając skutecznie ze środka (9:6). Kolejna udana akcja w wykonaniu naszej siatkarki sprawiła, że strata Polek wynosiła zaledwie jedno „oczko" (9:8). Gra przez środek stała się jednak czytelna i w następnej akcji Gajgał nie przebiła się przez blok rywalek. O czas poprosił, zatem Waldemar Kawka (11:8). Dobry plas wprowadzonej na parkiet Walewander zmniejszył przewagę gospodyń do dwóch „oczek" (12:10). Cały czas, jednak to one kontrolowany przebieg gry. Skuteczny blok na Flier pozwolił zdobyć dąbrowiankom kontaktowy punkt, jednak kolejne akcje należały do zawodniczek Asystelu i na przerwie technicznej prowadziły one 16:13. Po powrocie na parkiet kontrę wykorzystała Tom, a bloku nie przebiła Walewander i przewaga gospodyń wzrosła (18:13). Błąd Barazzy na zagrywce dał chwilę oddechu polskim siatkarkom. W tym samym elemencie świetnie spisała się Liniarska, dzięki której podopieczne Waldemara Kawki odrobiły dwa punkty straty (18:16). W końcowym fragmencie tej partii dobrze prezentowała się Tom, a atak w blok Sieczki sprawił, że gospodynie prowadziły już 21:17. Po wznowieniu gry, po czasie wziętym przez szkoleniowca polskiej drużyny Tom popełniła błąd w polu serwisowym, a Gajgał popisała się skutecznym atakiem (22:19). Ważną akcję zdobyciem punktu zakończyła Barcellini, który to przesądził o wyniku tego spotkania. Po kolejnym świetnym zbiciu tej siatkarki, Asystel miał pierwszą piłkę setową (24:19). Mecz zakończył atak ze skrzydła Manon Flier (25:20).