Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Konrad Piechocki prezesem Trefla Sopot – nowa potęga PGE?

Konrad Piechocki prezesem Trefla Sopot – nowa potęga PGE?

fot. archiwum

Konrad Piechocki, prezes mistrzów Polski, PGE Skry Bełchatów postanowił podjąć nowe wyzwanie. Tym razem w siatkówce kobiecej. Objął stanowisko prezesa zarządu Trefla Sopot, obecnego lidera tabeli I ligi kobiet. Na Wybrzeżu ma powstać siatkarska potęga.

Pracujemy wspólnie nad projektem, do którego zaprosił mnie pan Kazimierz [Wierzbicki – prezes rady nadzorczej Trefla – przyp.red] – powiedział na łamach "Gazety Wyborczej" Konrad Piechocki.Na razie wszystko jest w fazie rozmów, także pozyskanie sponsorów do klubu. O personaliach nie mogę mówić.

Jak dotychczas siatkarki Trefla Sopot spisują się znakomicie w zmaganiach zaplecza PlusLgi Kobiet. Od dawna zajmują fotel lidera tabeli, a do ostatniej 19. kolejki, nie miały na swoim koncie ani jednej porażki. Władze klubu chcą pójść śladami bełchatowskiej Skry i zbudować w Trójmieście ekipę, która walczyć będzie o najwyższe trofea w kraju, a także z powodzeniem prezentować się na arenie międzynarodowej. W sezonie 2008/09 takie same ambicje Kazimierz Wierzbicki żywił w stosunku do siatkarzy Trefla Gdańsk, którzy awansowali do ekstraklasy i w kolejnych latach mieli święcić triumfy na polskich i europejskich parkietach. Nie udało się. Tym razem ma być inaczej i do tego celu poprowadzić klub z Sopotu ma właśnie Konrad Piechocki, a pomagać mu będzie wiceprezes zarządu Skry Grzegorz Stawinoga.

Co zatem stanie się z „galaktyczną" Skrą? – Nadal pozostanę jej prezesem. Klub z Bełchatowa pozostaje dla mnie priorytetem. Przewodniczący rady nadzorczej PGE Skry Bełchatów wie o wszystkim i wyraził na to zgodę – zapewnia Piechocki.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" na "celowniku" sopockiego klubu są czołowe polskie siatkarki, a także kilka gwiazd lig zagranicznych. Kandydatem na trenera  ma być Massimo Barbolini, który dwukrotnie doprowadził żeńską reprezentację Włoch do złotego medalu mistrzostw Europy. Włoch ma swoim koncie również trzy mistrzostwa Włoch oraz sukcesy w europejskich pucharach wraz klubem Despar Perugia.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved