Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Gwardii do Final Four dalej niż bliżej

Challenge Cup: Gwardii do Final Four dalej niż bliżej

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław przegrały pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Challenge Cup. Gwardzistki uległy w hali Orbita Minczance Mińsk 2:3 i o awans do Final Four będzie niezwykle trudno. Rewanżowe spotkanie już za tydzień w Mińsku.

Po oddanym bez walki pierwszym secie w kolejnej partii Impel Gwardia Wrocław wyrównała stan meczu, ale kolejna odsłona meczu znowu należała do przyjezdnych, które wygrały 25:22. Siatkarki Minczanki poszły za ciosem i szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę (8:2) w czwartym secie. Kiedy wydawało się, że przy takim prowadzeniu Białorusinek mecz zakończy się porażką gwardzistek 1:3, podopieczne Rafała Błaszczyka zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do tie-breaka. – Dziewczynom należą się wielkie brawa, szczególnie za czwarty set, który cudem rozstrzygnęły na swoją korzyść – mówi Dariusz Gintowt, manager Impel Gwardii Wrocław. – Muszę przyznać, że nasze rywalki zaprezentowały się w Hali Orbita bardzo korzystnie. W pięciosetowym pojedynku popełniły tylko pięć błędów przy naszych dwudziestu ośmiu – dodaje z uznaniem.

Poprawna gra w bloku oraz niezła zagrywka nie wystarczyły na zmotywowane siatkarki Minczanki. Gwardzistki zawodziły przede wszystkim w ataku nie mogąc skończyć piłek, które dawałyby cenne punkty. Dawał się we znaki brak Katarzyny Mroczkowskiej, a zastępująca ją Monika Czypiruk po słabym pierwszym secie dopiero później zaczęła grac na przyzwoitym poziomie. Białoruski zespół imponował grą obronną oraz skuteczną zagrywką.

We Wrocławiu górą były siatkarki Minczanki Mińsk, które wygrały "seta prawdy" 15:7. – Za tydzień w Mińsku nie jesteśmy bez szans. W końcu dziewczyny wygrały dwa sety. Awans nadal pozostaje sprawą otwartą – twierdzi Gintowt.

Impel Gwardia Wrocław – Minczanka Mińsk 2:3

(14:25, 25:20, 22:25, 26:24, 7:15)