Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ardo Kreek: Nie spodziewaliśmy się, ze zagramy tak dobrze

Ardo Kreek: Nie spodziewaliśmy się, ze zagramy tak dobrze

fot. archiwum

Po dwóch setach zaległego meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wydawało się, że Jadar Radom stoi na straconej pozycji. Jednak radomianie podjęli walkę i zdołali zdobyć punkt. Jednym z najlepszych zawodników Jadaru był Estonczyk, Ardo Kreek.

Zdobyliście punkt po długim czasie bez jakiejkolwiek zdobyczy. Spodziewaliście się takiego obrotu sprawy?

Ardo Kreek: Nie, nie spodziewaliśmy się, że zagramy tak dobrze. Trenowaliśmy bardzo ciężko przed tym meczem, chcieliśmy po prostu dobrze zagrać. Udało się zdobyć punkt, z czego się bardzo cieszymy. Widać było rezultat naszych starań i mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ZAKSY w tym sezonie jest Jakub Jarosz. Były jakieś specjalne założenia w bloku co do jego osoby?– Nie, trener niczego specjalnego nam nie przekazywał. Spisaliśmy się bardzo dobrze we wszystkich elementach, a szczególnie w bloku, bo zatrzymaliśmy ataki rywali z lewego i prawego skrzydła, wiedzieliśmy, że uderzają po długich przekątnych, w same narożniki.

Jesteś w Jadarze już przeszło od miesiąca, ale dopiero w tym meczu spędziłeś na boisku tak długo czasu. Myślisz, że swoim dobrym występem przekonałeś do siebie Jana Sucha?

– Nie wiem. Oczywiście dobrze jest zaczynać mecz w pierwszej "szóstce". Dzisiaj nieco wolniejszy pod siatką był Michał Kaczmarek, nie dochodził szybko do skrzydeł, więc dostałem szansę od trenera, aby się zaprezentować. Ostateczna decyzja co do wyjściowego składu należy oczywiście do szkoleniowca.

W Resovii nie miałeś zbyt wielu do pokazania pełni swoich możliwości. Sądzisz, że w Jadarze się to zmieni?

– Taką mam nadzieję. Nadal mam szansę występować w PlusLidze. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony. W barwach Resovii zagrałem w pojedynczych setach w Lidze Mistrzów, ale w krajowych zmaganiach nie dane mi było grać zbyt dużo.

*Rozmawiał Piotr K. Dobrowolski – SportRadom.pl
więcej na SportRadom.pl

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved