Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Waldemar Sagan: To miłe, gdy ktoś docenia Cię za pracę

Waldemar Sagan: To miłe, gdy ktoś docenia Cię za pracę

fot. archiwum

Waldemar Sagan, bydgoszczanin, współzałożyciel klubu siatkarskiego KS Pałac, został wyróżniony na wniosek Ministra Sportu i Turystyki przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu.

Zespół prowadzony przez Waldemara Sagana zdobył łącznie pięć medali mistrzostw Polski: dwa złoty, dwa srebrne i dwa brązowe). Trzykrotnie był  także zdobywcą Puchary Polski. Siatkarki Pałacu odnosiły również sukcesy na parkietach europejskich pucharów.

O tym ogromnym wyróżnieniu wiceprezes Pałacu opowiadał w wywiadzie dla Expressu Bydgoskiego.

– Ja mam bardzo spokojny stosunek do tych wszystkich honorów i zaszczytów, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że nie czuję satysfakcji po tej uroczystości. – mówił Waldemar Sagan. – Przy pełnych trybunach na „Torwarze". To miłe, gdy ktoś Cię docenia za pracę i zaangażowanie. W tym wypadku prezydent RP – czytamy w wypowiedzi dla Expressu Bydgoskiego.Odznaczony z bydgoskim klubem jest związany od 1975 roku, czyli ponad 30 lat. Przez ten czas pełnił rolę trener, działacza i menadżera. – Mam satysfakcję, że grały u nas zawodniczki, dla których siatkówka była dobrym pomysłem na życie, a sam sport pozwolił im się rozwinąć jako ludziom – mówił Sagan.

Przepis na sukces według Waldemara Sagana jest prosty.  Były trener uważa, że to nie pieniądze są w sporcie najważniejsze. Nie jest celem również sam wynik sportowy. Najważniejsze jest wychowanie i wartości, które niesie za sobą uprawianie danej dyscypliny. –  Jestem zwolennikiem klasycznego modelu klubu: nie tylko seniorki, ale też grupa naborowa i cała piramida szkoleniowa – podsumował swoje podejście do sportowej działalności Sagan.

* czytaj więcej na express.bydgoski.pl

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved