Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polscy plażowicze trenują w Rosji

Polscy plażowicze trenują w Rosji

fot. archiwum

Okres przygotowawczy do sezonu siatkówki plażowej trwa. Po obozie na Teneryfie, polscy reprezentanci pojechali do Rosji. Oprócz cyklicznych treningów, wezmę udział w turnieju organizowanym przez gospodarzy.

Na obozie przebywają cztery sztandarowe pary polskiej plażówki: Urban/Wiatr, Sowała/Brzostek, Kądzioła/Szałankiewicz oraz Fijałek/Prudel. Jak relacjonują zawodnicy, podróż nie należała do najbardziej komfortowych. – Droga trwała ponad 12 godzin, a na koniec jechaliśmy bysem, w którym było strasznie mało miejsca – mówi Grzegorz Fijałek.

Nasi plażowicze przez 3 dni będą trenować, następnie wezmą udział w turnieju. Zostaną wylosowane dwie grupy spośród drużyn rosyjskich, ukraińskich oraz estońskich. Jednak nie będą to najmocniejsze pary wystawione przez te reprezentacje. Jedynie Rosja i Polska wytypowała swoje najsilniejsze drużyny.

Oprócz tego zaplanowane są treningi z parami gospodarzy. Na warunki w ośrodku sportowym plażowicze nie narzekają. – To taka polska Spała. Szału nie ma, ale narzekać również nie możemy – relacjonuje Fijałek. Zawsze jednak znajdzie się ktoś niezadowolony. – Poza ośrodkiem sportowym nic tutaj nie ma – śmieje się Michał Kądzioła.– Myślę, że o wiele bardziej wpłynął na nas obóz na Teneryfie – mówi Fijałek. – Były tam wyśmienite warunki, a przede wszystkim trenowaliśmy na zewnątrz. Tutaj przyjechaliśmy trenować pod balonem, czyli nic nowego, niż w Polsce. Poza tym tam była już odpowiednia pogoda, czyli upały, do których musimy się przecież przyzwyczajać. Mieliśmy też godnych sparingpartnerów, a tutaj będzie z tym trudno – relacjonuje zawodnik.

*rozmawiał Maciej Nowocień (fijalek-prudel.pl/Strefa Siatkówki)

źródło: fijalek-prudel.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved