Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mistrzostwa Pomorza: Energa Gedania w złocie i z awansem

Mistrzostwa Pomorza: Energa Gedania w złocie i z awansem

fot. archiwum

Energa Gedania bez straty seta wygrała turniej o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetek na szczeblu województwa pomorskiego. W ostatnim spotkaniu we własnej hali gdańszczanki pokonały EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0.

Ponadto podopieczne Witolda Jagły otrzymały złote medale za wygranie ligi wojewódzkiej

Niedziela rozpoczęła się od zwycięstwa Libero Starogard nad Orłem Malbork 3:0 (25:20, 25:20, 25:20). Tym samym pokonane zajęły ostatnie miejsce w turnieju, a zwycięzcy czekali na wynik drugiego spotkania, bo od jego wyniku zależała kolejność na pozycjach 1.-3. Enerdze Gedanii do wygrania turnieju potrzeba było tylko jednego seta. Potem grały de facto nie tylko dla siebie, ale i dla… Starogardu, bo porażka Rumi zrzucała tę drużynę na trzecią pozycję.

Zanim doszło do meczu drużyny otrzymały medale za ligę wojewódzką. Danuta Majcherek, sekretarz i Piotr Skowroński, przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej wręczyli złoto Enerdze Gedanii, srebro Rumi, a brąz pojechał do Starogardu Gdańskiego.W spotkaniu kończącym turniej niespodzianki być nie mogło, bo aż do wyniku 16:8 w drugim secie trener Jagła utrzymywał na parkiecie najsilniejszy skład. W inauguracyjnej partii Energa Gedania uzyskała zdecydowaną przewagę od wyniku 12:9. Natomiast w drugiej opór rywalek został złamany po sześciu punktach z rzędu gedanistek od remisu 4:4.

Dopiero w trzeciej odsłonie nastał czas na eksperymenty trenerskie, co nie pozostało bez wpływu na przebieg gry. Po serii błędów miejscowych, które traciły punkty po zepsutych zagrywkach i atakach oraz źle przyjętych serwisach, TPS objęło prowadzenie 8:4. Dopiero gdy Energa poprawiła zbicia i grę blokiem znów zaczęła osiągać przewagę.

Do remisu na 9:9 doprowadziła Zuzanna Łapin. Ona też zdobyła zagrywkę na 12:11. Rywalki zaczęły mieć kłopoty z przyjęciem serwisu Magdaleny Sterczewskiej i gedanistki odskoczyły na 14:11. Jednak to nie był koniec emocji. Przyjezdne jeszcze trzykrotnie wyrównywały na 15:15, 18:18, 19:19. Ba nawet po dotknięciu siatki przez Koletę Łyszkiewicz Rumia prowadziła nawet 20:19. Ta decyzja najbardziej podrażniła samą przyjmującą Energi Gedanii. W następnej akcji nie było wątpliwości, że atak Łyszkiewicz był dobry, a po chwili poprawiła ona zagrywką na 21:20. Także kolejny punkt był w dużej mierze zasługą tej zawodniczki, gdyż po jej serwisie piłka wróciła na drugą stronę siatki, a Justyna Łukasik nie miała problemu, aby ją skutecznie zaatakować. Zresztą z tego ustawienia Łyszkiewicz już nie wypuściła rywalek. 23. i 25. punkt został zdobyty, bo rywalki nie były w stanie przebić piłki na drugą stronę, a piłkę meczową straciły po autowym ataku.

W tym turnieju sprawdzaliśmy nowe ustawienie. Widać, że w każdym kolejnym meczu dziewczyny czuły się w nim coraz pewniej. Lepiej wyglądała współpraca rozgrywającej z Łyszkiewicz. Koleta chyba w przekroju całego turnieju zasłużyła na największe wyróżnienie w naszej drużynie. Ponadto na pozycji atakującej dobrze sprawdziła się Natalia Gajewska – chwalił trener Jagła.

Energa Gedania Gdańsk – EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0
(25:11, 25:11, 25:20)

Energa Gedania: Sterczewska, Łapin, Łozowska, Gajewska, Łyszkiewicz, Łukasik, Znamirowska (libero) oraz Wójcik, Makowska, Lubera i Chyła

 

Pozostałe wyniki Gedanii:

Energa Gedania – Orzeł Malbork 3:0
(25:12, 25:10, 25:11)

Energa Gedania – Libero Starogard Gdański 3:0
(25:18, 25:14, 25:12)

 

Końcowa tabela gdańskiego turnieju:

1. Energa Gedania Gdańsk 6 pkt.
2. UKS Libero Starogard 5
3. EC Wybrzeże TPS Rumia 4
4. Orzeł Malbork 3

Energa Gedania w nagrodę za zwycięstwo od razu zakwalifikowana została do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski, a w dodatku te zawody od 26 do 28 marca będzie mogła rozegrać na własnym parkiecie. Natomiast dwie kolejne drużyny skierowane zostaną do 1/8 finałów na szczeblu ogólnopolskim.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved