Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Mecze Gwiazd to fajna sprawa

Michał Ruciak: Mecze Gwiazd to fajna sprawa

fot. archiwum

Przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn Koźle w piątek odegrał ważną rolę w spotkaniu przeciwko Jadarowi, a następnego dnia prezentował nie tylko siatkarskie umiejętności w Meczu Gwiazd PlusLigi na warszawskim Torwarze.

Jak ocenisz stracie Jadaru i ZAKSY?

Michał Ruciak:Ciężko cokolwiek powiedzieć, na pewno graliśmy dobrze przez dwa pierwsze sety. Potem Radom zagrał bardzo dobrą zagrywkę, my mieliśmy problemy z przyjęciem. To się przełożyło na wynik, nie potrafiliśmy wyprowadzić kontrataku, a niekiedy nawet ataku, bo jednak ciężko grać dobrze w tym elemencie, jeśli zawodzi przyjęcie.

Właśnie, czy po drugiej partii to Jadar zagrał lepiej czy ZAKSA popełniła więcej błędów?Myślę, że jedno i drugie. Jadar zaczął grać naprawdę dobrze, a my troszeczkę gorzej i od razu miało to przełożenie na wynik. Oddawaliśmy piłki za darmo, próbowaliśmy jakoś utrudnić grę przeciwnikowi, ale nie zawsze to wychodziło.

Zostałeś powołany na Mecz Gwiazd. Co możesz powiedzieć o idei rozgrywania takich spotkań?

Na pewno to fajna sprawa, występujemy tylko dla kibiców. Na takie show nie możemy sobie pozwolić na ligowych parkietach, ma to formę zabawy, gramy na całkowitym luzie.

Nie wolelibyście mieć dodatkowego dnia wolnego? Mimo, że to zabawa, siły trzeba w ten pojedynek włożyć…

Nie, wydaje mi się, że nie należy rozpatrywać tego pod takim kątem. Wiadomo, że jakby nie patrzeć, to kolejne spotkanie, więc jakiś nakład sił jest potrzebny. Ale forma tego meczu skłania wszystkich do przyjazdu, do pokazania się kibicom.

Dzięki zwycięstwu nad Arkasem Izmir awansowaliście do Challenge Round Pucharu Konfederacji. Jak oceniacie swoje szanse?

Jeszcze nie myśleliśmy o tym. Mamy teraz przeciwników z najwyższej półki, zagramy bowiem z mistrzem Włoch (CoprAtlantide Piacenza-przyp.red.). Będzie ciężko wygrać, ale nie składamy broni, siatkówka rządzi się swoimi prawami. Każdy może z każdym wygrać, liczymy, że jakoś uda się przejść tego rywala.

Już samo stracie z Piacenzą pozwoli zawodnikom nabyć nowe doświadczenie…

Na pewno. Fajnie jest zagrać z drużyną, która prezentuje inną siatkówkę, jest mistrzem Włoch. Będziemy walczyć o niespodziankę.

Chciałabym jeszcze zapytać o głośną ostatnio sprawę powiększenia PlusLigi. Jak oceniasz ten pomysł?

Nie mam zdania, nie mnie to oceniać.

*Z zawodnikiem po piątkowym meczu rozmawiała Agata Kołacz (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved