Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ósemka o krok od finału

II liga: Ósemka o krok od finału

Siedleccy siatkarze poszli za ciosem i odnieśli kolejne zwycięstwo nad Czarnymi Radom w pierwszej fazie play-off II ligi mężczyzn (grupa 3). Dzięki temu siedleckim zawodnikom potrzebna jest już tylko jedna wiktoria, oznaczająca prawo gry w finale.

Za dwa tygodnie czeka ich jednak trudny wyjazd do Radomia. W najgorszym wypadku (po ewentualnych dwóch porażkach siedlczan na wyjeździe) piąte starcie rozegrane zostanie na siedleckim OSiRZE.

Pierwszy set niedzielnego pojedynku nie napawał optymizmem kibiców licznie przybyłych na halę, by dopingować sobotnich zwycięzców. Zdeterminowani goście szybko uzyskali kilkupunktową zaliczkę, w poczynaniach gospodarzy widać było dość dużą nerwowość. W odpowiednim momencie osiągnęli jednak psychiczną równowagę, która pozwoliła doprowadzić do dramatycznej końcówki na przewagi. Obronną ręką wyszli z niej wiceliderzy grupy po rundzie zasadniczej. Na uwagę zasługuje w tej części gry świetna postawa Kuczki i jego dobra współpraca z Milewskim . Po szarpanej pierwszej odsłonie prowadziła zatem Ósemka.

Drugą część z impetem rozpoczęli siedlczanie. Hachuła nękał na zagrywce przyjezdnych i po kilku chwilach Ósemka prowadziła już 6:3. Mimo wymiany ciosów w dalszym fragmencie, wydawało się, że przebieg widowiska kontrolowała ekipa Macieja Nowaka. Aktywnie w bloku pracował Jesień, a partia w wykonaniu Mariusza Kuczko była wręcz koncertową. Radomianie byli bezradni wobec ataków "Super Mario". Trener gości Jacek Skrok rotował składem, usiłując znaleźć optymalne ustawienie na parkiecie. W szeregach Ósemki nie doszło do zmian w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego. Sytuacja na boisku wyglądała bowiem poprawnie i tak, po równej grze w drugim secie Ósemki, objęła ona prowadzenie 2:0.

Trzeci set, podobnie jak w sobotę, był okresem przestoju w poczynaniach gospodarzy. Dało o sobie znać zmęczenie poszczególnych zawodników, a odmienione nieco kadrowo oblicze Czarnych wyczuło swoją szansę. Dobrą partię rozgrywał Fryszkowski, umiejętnie grę prowadził Sąpór. Oprócz tego silne ataki Buckiego siały popłoch wśród gospodarzy. Od stanu 16:13 dla radomian wiadomo było, że zwycięstwo w tej partii będzie niezwykle trudnym zadaniem. Czarni pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:21, mimo to zdołali ją wykorzystać dopiero po kończącym ciosie Buckiego na 25:23.

Zmęczenie gospodarzy było dość znaczącym balastem w kontekście rozgrywania coraz dłuższego pojedynku. Niesieni na fali radomianie wykorzystali to na początku czwartej odsłony, budując znowu 2, 3-punktową przewagę. W trakcie seta trener Nowak wymienił Łęgowskiego na Borkowskiego, a za narzekającego na uraz Krzaczka wszedł Bieliński. Ten pierwszy uspokoił przyjęcie, drugi zaś trzykrotnie zagrywkami po prostej doprowadził do zamieszania po stronie gości. To dodało nowych sił siedlczanom, którzy w końcowej fazie seta odnaleźli wigor. Kapitalne piłki bronił Jesień, a po profesorsku i ze stoickim spokojem ważne piłki kończył Hachuła. Ponadto jego zagrywki sprawiły, że z beznadziejnej wręcz sytuacji siedlczanie doprowadzili do wyniku 23:20. Przy stanie 24:22 autową zagrywkę wykonał groźny w tym elemencie Staniec i Ósemka wraz z kibicami mogła świętować drugi triumf w tegorocznej fazie play-off.

Ósemka Siedlce – Czarni Radom 3:1
(27:25, 25:21, 23:25, 25:22)

Ósemka: Kołodziej (libero), Krzaczek, Hachuła, Łęgowski, Kuczko, Milewski, Jesień oraz Borkowski i Bieliński
Czarni: Sąpór, Szumielewicz, Staniec, Bucki, Pszenny, Ostrowski, Biliński (libero) oraz Kleczaj i Obremski