Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewnie zwycięstwo AZS-u KSZO w Chorzowie

I liga K: Pewnie zwycięstwo AZS-u KSZO w Chorzowie

W 19. kolejce I ligi AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pewnie pokonał w Chorzowie Sokoła 3:0. W Chorzowie zabrakło Natalii Wardzińskiej, która na jednym z treningów nabawiła się drobnego urazu kolana i lekarz zalecił jej tygodniowy odpoczynek.

Ostrowieckie siatkarki są już niemal pewne gry w fazie play-off o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której zagrają cztery najlepsze zespoły. Do pełni sukcesu brakuje im dwóch punktów, które powinny wywalczyć w trzech ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej lub … potknięć rywalek.

W pierwszym secie chorzowianki rozpoczęły poprawnie – mimo błędu w przyjęciu Zapaśnik prowadziły 4:3. Wyrównana walka toczyła się do stanu 12:12, kiedy to kilka błędów w przyjęciu i po chwili na tablicy świetlnej pojawił się wynik 13:21. Seta pięknym atakiem z krótkiej zakończyła Król.

Drugi set również zaczął się po myśli gospodyń – najpierw prowadzenie 7:6, a następnie dzięki asom serwisowym Szymon przewaga chorzowianek urosła do pięciu punktów. I znowu jak w wielu tegorocznych meczach problemy w przyjęciu, kilka prostych niewymuszonych błędów własnych i nieskończonych ataków i ponownie Król skończyła atakiem seta dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

O trzecim secie nieliczni zgromadzeni kibice powinni jak najszybciej zapomnieć. Brak wiary w odniesienie sukcesu i zdecydowana dominacja zespołu gości, który już na początku odskoczył na ponad dziesięć punktów i przewagę tą utrzymał do końca meczu.

SCS Sokół Chorzów – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(17:25, 22:25, 13:25)

Sokół: Kaczmarek, Fedorów, Szczygiol, Szymon, Wysocka, Furtak, Zapaśnik (libero) oraz Sojka, Lisiecka i Wardęga
AZS WSBiP KSZO: Łunkiewicz, Król, Kosiorowska, Brojek, Seta, Związek, Soja (libero) oraz Wyszomierska, Wiatrowska, Świerszcz i Maj