Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Łatwa wygrana Padwy z outsiderem

Serie A2: Łatwa wygrana Padwy z outsiderem

W 7 kolejce rundy rewanżowej zawodnikom Pallvolo Padova przyszło się mierzyć z przedostatnią ekipą w Serie A2 Nava Gioia del Colle. Górą okazali się zawodnicy trenera Paolo Montagnaniego, którzy triumfowali 3:0.

Spotkanie z zespołem z dołu tabeli było niezwykle ważne dla Michała Kubiaka i jego kolegów w kontekście walki o wejście do fazy play-off. Udało się także przerwać niemoc, siatkarze Pallvolo wygrali pierwszy mecz w lidze od miesiąca. bowiem 10 stycznia po raz ostatni zanotowali 3 punkty na swoim koncie.

W premierowej odsłonie dominowali przyjezdni, którzy swoją przewagę osiągnęli  jednak dopiero w drugiej części seta. Gdy schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:12, stopniowo powiększali swój dorobek punktowy nie dając rozwinąć skrzydeł Nava Gioia del Colle. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18 . Drugi set przyniósł nieco więcej emocji, gospodarze mieli dobry początek grając punkt za punkt z wyżej notowanym rywalem. Jednak potem ekipa z Padwy "odjechała" na 3 oczka na przerwie technicznej (16:13). Drużyna Polaka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i dowiozła prowadzenie do końca triumfując 25:21. Najlepszy pod względem sportowym był set numer trzy. Trzydziestominutowa partia była bardzo zacięta od samego początku, a żadna z ekip nie mogła osiągnąć znaczącej przewagi. Gospodarze wysunęli się na przód dopiero przed drugą przerwą techniczną (16:14) co zapowiadało emocje w końcówce seta. Siatkarze Pallavolo nie zamierzali odpuścić. Miejscowi zwiększyli przewagę do 3 punktów (21:18) jednak zostali dogonieni przez 10. drużynę Serie A2. Zawodnicy Montagnaniego odnieśli  zwycięstwo w tej odsłonie 27:25, a w całym meczu odnieśli triumf 3:0.

Najlepszym graczem w drużynie Pallavolo okazał się Japończyk Yu Koshikawa, zdobywca 12 punktów. Popisał się on wysoką skutecznością w ataku 63 %. Nie bał się też wziąć na siebie ciężaru gry w najważniejszych momentach meczu.

Na placu gry pojawił się również Michał Kubiak, który wszedł na zmianę w ostatnim secie. Jednak nie zanotował on punktu na swoim koncie.

Pallavolo Padova zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu rywalem Michała Kubiaka i jego kolegów będzie Edilesse Cavriago mający tyle samo punktów. Będzie to niezwykle ważny pojedynek, ewentualna wygrana pozwoli odskoczyć od tego rywala.

Nava Gioia del Colle – Pallavolo Padova 0:3
(18:25; 21:25; 25:27)

Nava Gioia del Colle: Viva (L), De Giorgi, Cetrullo 6, Hotulevs 9, Tomasetti 1, Rigoni 5, Antanovich 8, Niero 1, Gadnik 7, Del Vecchio, Tomasello, Gemmi.

Pallavolo Padova: Garghella (L), Tiberti 2, Cricca 7, Koshikawa 12, Polidori 7, Barcala 15, De Marchi 13, Busi, Tovo, Kubiak.