Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolejne zwycięstwo Maceraty

Serie A: Kolejne zwycięstwo Maceraty

Kolejne trzy punkty zapisał na swoim koncie zespół Sebastiana Świderskiego, który po czterech setach pokonał siatkarzy Andreoli Latina. Lube Banca Marche Macerata po tym zwycięstwie nadal plasuje się na piątej pozycji w tabeli włoskiej Serie A.

Siatkarze Lube Banca Macerata byli zdecydowanym faworytem spotkania z jedną ze słabszych drużyn Serie A Andreoli Latina i nie zawiedli. W czterech setach pokonali Andriję Gerica i kolegów. Sebastian Świderski mecz spędził na ławce rezerwowych.

W dwóch pierwszych setach goście dość wyraźnie kontrolowali grę, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Przeważali w każdym elemencie – dobrze grali zagrywką, wyblokiem, skrzętnie wykorzystywali kontrataki. Ponownie z dobrej strony, zwłaszcza w bloku pokazywał się Dragan Stanković, który wyszedł w podstawowym składzie. Jednak głównym egzekutorem w ataku i na zagrywce był doskonały Igor Omrcen.

W trzecim secie gospodarze zaczęli trafiać zagrywką. Ogromne kłopoty przyjmujący Lube mieli z serwisami dwóch swoich byłych graczy – Jana Willema Snippe i Andriji Gerica oraz Milosa Nikica. Z kolei zawodnicy Lube psuli zagrywkę za zagrywką. Szybko uzyskane prowadzenie (10:5) pozwoliło Latinie grać swobodniej i chociaż Macerata momentami zbliżała się na 2-3 punkty, nie zdołała już dogonić gospodarzy w tym secie.

Jednak partia numer 4 potoczyła się już lepiej. Wprawdzie Latina początkowo objęła prowadzenie 4:1, jednak goście szybko poprawili swoją grę. Trener Fefe De Giorgi zdjął z boiska Valerio Vermiglio i wprowadził drugiego rozgrywającego Natale Monopolego. Okazało się to dobrym posunięciem. Macerata wyrównała na 4:4, potem zaś zaczęła wysuwać się na prowadzenie (10:9, 14:11). W końcówce goście jeszcze powiększyli przewagę, a mecz zakończył atakiem z krótkiej Matias Raymaekers.

MVP spotkania wybrano nie po raz pierwszy Igora Omrcen, który zdobył dla swojego zespołu 30 punktów( 23 w ataku z 49%skutecznością oraz 6 na zagrywce i 1 blokiem). W zespole Latiny najlepiej sobie radził były zawodnik Maceraty Jan Willem Snippe. Holender zdobył 14 punktów( 11 atakiem przy 50%skuteczności, 2 zagrywką oraz 1 blokiem). Snippe jednak nie miał najlepszych not jeżeli chodzi o przyjęcie. Osiągnął w tym elemencie zaledwie 38% skuteczność( 17%prf.).

W statystykach widać wyraźną przewagę podopiecznych trenera Ferdinando de Giorgi niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Szczególnie w bloku i zagrywce. W tym pierwszym elemencie Mateo Martino i koledzy zdobyli aż 11 punktów, przy tylko trzech rywala. W tym elemencie szczególnie brylował nowy nabytek Lube Dragan Stankovic, autor czterech punktowych ,,czap". Macerata zaserwowała dodatkowo swoim rywalom aż dziewięć asów, przy czterech rywali. Niekwestionowanym liderem w tym elemencie był wspomniany wcześniej Omrcen. Odrzuceni od siatki gospodarze słabo radzili sobie także w odbiorze osiągając w tym elemencie zaledwie 36% poprawnego przyjęcia i 14% perfekcyjnego. Lube Banca z kolei przyjmowała ze skutecznością 52%(25% prf.). Siatkarze z Maceraty także lepiej atakowali osiągając w tym elemencie 49%skuteczność, przy 40%przeciwników. Obie ekipy popełniły także porównywalną liczbę błędów, choć więcej zrobili ich goście (31 przy 26 rywali).

Andreoli Latina – Lube Banca Marche Macerata 1:3
(17:25, 20:25, 25:22, 20:25)