Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A kobiet: Trzy punkty zostają w Piacenzie

Serie A kobiet: Trzy punkty zostają w Piacenzie

Znacznie lepiej wiedzie się w lutym drużynie Joanny Kaczor. Siatkarki RebecciLupa Piacenza odniosły bowiem zwycięstwo, przerywając tym samym passę porażek. Po punkcie zdobytym w  zeszłej kolejce, gospodynie pokonały zawodniczki Monte Schiavo Jesi.

Gospodynie dobrze rozpoczęły pierwszego seta, bowiem już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły trzema punktami. Dystans ten powiększyły do kolejnej obowiązkowej przerwy, na którą zespoły schodziły przy stanie 16:12. Wypracowanej wówczas przewagi, koleżanki Joanny Kaczor już nie oddały, dzięki czemu wygrały 25:22. W pierwszym secie gospodynie zagrały bardzo dobrze w ataku, bowiem zaprezentowały najlepszą w tym spotkaniu, bowiem aż piećdziesięcioprocentową skuteczność.

Pomimo tego, że siatkarki z Jesi prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6, kilka chwil później do wyrównania doprowadziły gospodynie, które seriami zdobywały punkty. Pozwoliło im to na uzyskanie czteropunktowego dystansu na drugiej przerwie technicznej oraz spokojną grę do końca wygranego do 21 seta.

Odsłona trzecia niemal od pierwszej piłki należała do siatkarek Monte Schaivo Jesi, które prowadziły trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Piacenzie udało się jeszcze na chwile doprowadzić do wyrównanej walki oraz przewagi 16:15, ale niebawem to zawodniczki przyjezdne prowadziły 21:19, co pozwoliło im na bezproblemowe zwycięstwo w końcówce.

Otwarcie seta czwartego bliźniaczo przypominało partię pierwszą. Do drugiej przerwy technicznej gospodyniom udało się wypracować cztery oczka przewagi, a po wznowieniu jeszcze ją powiększyć. Gdy różnica pomiędzy zespołami wyniosła sześć oczek (21:15), siatkarki z Jesi rozpoczęły odrabianie strat. Sztuka ta im się jednak nie udała i to Piacenza mogła cieszyć się ze zwycięstwa 25:21.

Wśród gospodyń najwięcej oczek wywalczyła Mia Jerkov (18 pkt.), która dołożyła do tego aż 82% poprawnego przyjęcia. Jedno oczko mniej zdobyła Heike Beier. Trzynaście z nich wywalczyła atakując, dwa blokując oraz jedno bezpośrednio z pola serwisowego. Na boisku nie pojawiła się Joanna Kaczor. RebecciLupa Piacenza popisała się dobrą grą na siatce, która zaowocowała trzynastoma punktami zdobytymi w ten sposób.

Niekwestionowaną liderką zespołu przyjezdnego była Valentina Tirozzi, która zdobyła dwadzieścia oczek, z czego siedemnaście atakiem. Popisała się ona również 59% dokładnego przyjęcia, które było mocnym punktem siatkarek z Jesi. Razem osiągnęły one 75% efektywności w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

RebecciLupa Piacenza – Monte Schiavo Banca Marche Jesi 3:1
(25:22, 25:21, 23:25, 25:21)

RebecciLupa Piacenza: Dall’Ora (5 pkt.), Borrelli (11), Nicolini (9), Beier (17), Jerkov (18), Rondon (5), Croce (libero)

Monte Schiavo Jesi: Negrini (12 pkt.), Rinieri (8), Bown (11), Calloni (9), Dall"Igna (1), Tirozzi (20), Mazzoni (libero) oraz Skolova (2), Ceroni (1), Devetag

Wyniki 16. kolejki i tabela Serie A kobiet.