Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A kobiet: Pesaro znów gromi

Serie A kobiet: Pesaro znów gromi

Kolejną wygraną za trzy punkty odniosły siatkarki Scavolini Pesaro. Tym razem zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w trzech setach pokonał zawodniczki Yamamay Busto Arsizio, a dzięki temu nadal  zasiadają na fotelu lidera Serie A.

Mimo, że siatkarki Scavolini Pesaro w meczu Ligi Mistrzyń przeciwko ekipie z Prostejova sprawiały wrażenie przemęczonych, to pojedynek w Arsizio rozpoczęły z dużym animuszem. Już po kilkunastu rozegranych akcjach prowadziły 11:5, a następnie 15:9. Po drugiej przerwie technicznej przewaga liderek Serie A jeszcze wzrosła (20:11). Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem przyjezdnych 25:17.

Drugi set to niemal deja vu pierwszej odsłony. Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki szybko uzyskały znaczącą przewagę nad gospodyniami (12:6). W kolejnych akcjach zawodniczki Yamamay nie miały siatkarskich argumentów, by zbliżyć się do zespołu z Pesaro. Na drugiej przerwie technicznej Scavolini prowadziło 16:11. Jednak w dalszej części tego seta przewaga przyjezdnych nieco zmalała (19:16), a chwilę później wynosiła zaledwie jeden punkt (20:19). Jednak to było wszystko, na co w tej partii było stać gospodynie. W końcówce lepsze okazały się podopieczne Vercesiego, które zwyciężyły 25:22.

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia liderek Serie A, które już po kilku akcjach prowadziły 4:0 lecz już po chwili było 6:6. Po pierwszej przerwie technicznej przewaga Skowrońskiej-Dolaty i jej koleżanek ponownie się uwidoczniła (12:8 oraz 16:10). W końcówce zespół z Pesaro nie dał już sobie wydrzeć wypracowanej przewagi i pewnie zwyciężył 3:0.

Mimo, że gospodynie miały lepsze przyjęcie (80% pozytywnego oraz 58% perfekcyjnego) przy 66% przyjęcia pozytywnego i 54% perfekcyjnego ekipy z Pesaro, to nie przełożyło się to na ostateczny wynik. Lepiej w ataku radziły sobie liderki Serie A. Blok również był o wiele skuteczniejszym elementem przyjezdnych. Scavolini popisało się aż 12 „czapami" przy zaledwie 3 skutecznych blokach drużyny z Arsizio.

Wśród przyjezdnych najlepiej punktującą zawodniczką była Carolina Costagrande, która wywalczyła 20 punktów dla swojej ekipy (17 w ataku oraz 3 blokiem). Bardzo dobre zawody rozegrała także Katarzyna Skowrońska Dolata. Atakująca reprezentacji Polski zdobyła 16 „oczek" (12 z ataku i 4 blokiem). Warto zaznaczyć, iż popularny „Skowronek" nie został ani razu zatrzymany, popełnił tylko jeden błąd w ataku, a jego skuteczność w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wyniosła 44%. Dodatkowo Polka nie popsuła żadnej zagrywki. Trzeba podkreślić również dobrą formę Ilarii Garzaro, która skończyła 6 na 7 ataków.

Najlepiej punktującą w drużynie Yamamay była Helena Havelkova, która zdobyła 14 „oczek" dla gospodyń. 11 punktów dołożyła Lucia Crisanti. Jednak zawodniczki z Arsizio nie grzeszyły skutecznością w ataku. Marinela Carmen Turlea na 25 ataków skończyła zaledwie 7, a to dało jej 28% skuteczności w tym elemencie.

Yamamay Busto Arsizio – Scavolini Pesaro 0:3
(17:25, 22:25, 21:25)

Yamamay: Fenanrdinha (1), Turlea (7), Campanari (7), Crisanti (11), De Luca (7), Havelkova (14), Borri (libero) oraz Valeriano i Decordi
Scavolini: Usic (9), Garzaro (8), Skowrońska-Dolata (16), Ferretti (1), Costagrande (20), Marinkovic (6), Wijnhoven (libero) oraz Saccomani

Wyniki 16. kolejki i tabela Serie A kobiet.