Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Julia Szeluchina w kręgu zainteresowań Jerzego Matlaka

Julia Szeluchina w kręgu zainteresowań Jerzego Matlaka

fot. archiwum

Środkowa Organiki Budowlanych Łódź, Julia Szeluchina od kilku lat stara się o polskie obywatelstwo. W pomyślnym rozwiązaniu sprawy chce pomóc Ukraince szkoleniowiec reprezentacji Jerzy Matlak, który chętnie widziałby ją w prowadzonej przez siebie kadrze.

Możliwość powołania do kadry narodowej może znacznie skrócić drogę Szeluchiny do uzyskania polskiego obywatelstwa – Jestem bardzo przywiązana do tego kraju, tak naprawdę, to czuję się Polką. Dlatego bardzo zależy mi na obywatelstwie – stwierdziła w rozmowie z Gazetą Wyborczą środkowa łódzkiego beniaminka.

Poparcie Jerzego Matlaka, który już teraz deklaruje pomoc zawodniczce, może spowodować tak szybką procedurę, jak w przypadku na przykład piłkarza Rogera Guerreiro.Jeśli tylko szefowie Organiki albo sama zawodniczka będą chcieli bym się w to zaangażował, to zapewniam, że zrobię wszystko, aby pomóc. Julia może liczyć na moje poparcie – powiedział szkoleniowiec kadry Polski, który chciałby aby środkowa zagrała w biało-czerwonych barwach jeszcze w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym. Zawodniczkę ominie też dwuletnia karencja, która stosowana jest przez międzynarodową federację przy zmianie obywatelstwa. Środkowa bowiem broniła barw Ukrainy ponad siedem lat temu i gdy już otrzyma polski paszport, może bez przeszkód występować z orłem na piersi.

Szeluchina występowała wcześniej w prowadzonym przez Matlaka Farmutilu Piła, z którym wywalczyła wicemistrzostwo oraz Puchar Polski. Szkoleniowiec reprezentacji wypowiada się o tej zawodnicze w samych superlatywach – To świetna siatkarka pod każdym względem. Ma bardzo duże umiejętności, a w dodatku jest prawdziwą profesjonalistką. Jeśli nie najlepsza, to na pewno jest w pierwszej trójce środkowych w ekstraklasie. Na pewno chciałbym taką zawodniczkę w kadrze.

Słowa Jerzego Matlaka potwierdzają również statystyki prowadzone przez portal lsk.net.pl. Środkowa wystąpiła w trzynastu spotkaniach, w których wywalczyła czterdzieści cztery punkty blokiem, co plasuje ją na trzecim miejscu najlepiej punktujących zawodniczek w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

*Wypowiedzi za Gazetą Wyborczą Łódź.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved