Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki z Murowanej Gośliny zrobiły pierwsze dwa kroki

II liga: Siatkarki z Murowanej Gośliny zrobiły pierwsze dwa kroki

Siatkarki Piecobiogazu pokonując rezerwy Pałacu zrobiły pierwszy krok w drodze do awansu. Pierwsze spotkanie półfinałowe fazy play-off trudno jednak nazwać spacerkiem. Zawodniczki z Bydgoszczy zagrały bez kompleksów i wygrały jednego seta.

Bardzo im w tym pomogliśmy. Dziewczyny zrobiły w tej partii chyba dziesięć błędów. A że w Pałacu grają naprawdę utalentowane zawodniczki, to natychmiast z takiego prezentu skorzystały – tłumaczył później trener Marek Mierzwiński.

Początek meczu nie zapowiadał takich emocji. Siatkarki z Murowanej Gośliny podeszły do spotkania skoncentrowane i natychmiast uzyskały bardzo wyraźną przewagę. Szybko odniesione zwycięstwo chyba jednak uśpiło zawodniczki z Murowanej Gośliny, bo drugą partię rozpoczęły od całej serii błędów. Szkoleniowiec Piecobiogazu próbował ratować sytuację, biorąc dwie przerwy techniczne, ale nie przyniosło to zmiany obrazu gry. W miejscowym zespole szwankowało praktycznie wszystko, zaczynając od zagrywki, poprzez przyjęcie, a na ataku kończąc.

Rywalki natomiast wyraźnie złapały wiatr w żagle i objęły prowadzenie 14:8, a następnie 19:13. Faworytki zdołały tę stratę nieco zniwelować, ale odwrócić losów tego seta już nie zdołały. Początek trzeciej partii również nie zapowiadał niczego dobrego, bo przyjezdne nadal grały bardzo dobrze, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Przy stanie 13:13 nastąpił przełom. Siatkarki z Murowanej Gośliny odzyskały swój rytm gry i szybko zaprowadziły „porządek" na parkiecie. Być może zmobilizował je okrzyk z trybun: „dziewczyny grać, bo chcemy zdążyć na Małysza"…

Patrząc na wyniki dwóch ostatnich setów można dojść do wniosku, że siatkarki wzięły sobie tę prośbę do serca i dzięki temu fani mogli zobaczyć jak polski skoczek zdobywa srebrny medal igrzysk olimpijskich. – Jak wytłumaczyć tak zróżnicowaną formę mojego zespołu? Drugi set traktuję jako wypadek przy pracy. Dla nas to kolejna lekcja. Dziewczyny muszą zrozumieć, że po łatwo wygranym secie, w następnym gra zaczyna się od początku. Nikt nikomu nie da nic za darmo. Pozostałe partie były już natomiast prowadzone pod nasze wyraźne dyktando i z tego trzeba być zadowolonym – ocenił szkoleniowiec z Murowanej Gośliny.

Już po ostatniej piłce poprosiłem dziewczyny, żeby nie szalały wieczorem i porządnie się wyspały – śmiał się Mierzwiński. Jego zawodniczki tych słów nie wzięły sobie chyba do serca, bo początek niedzielnego spotkania najzwyczajniej w świecie… przespały. I po raz kolejny zapłaciły za to karę, bo rywalki przy trzeciej piłce setowej zdobyły punkt i tym samym wprawiły w osłupienie miejscowych kibiców. W trzech kolejnych partiach przewaga Piecobiogazu już jednak nie podlegała dyskusji. – Jak wytłumaczyć nasze wahania formy? Chyba jesteśmy trochę zmęczone, bo pamiętajmy, że środę grałyśmy trudny sparing z Centrostalem – mówiła Irina Archangielskaja.

Na tle chimerycznie grających siatkarek z Murowanej Gośliny bardzo dobrze zaprezentowała się bydgoska młodzież, dla której nie było straconych piłek. – Umiejętnościami ustępowaliśmy drużynie gosodarzy, ale walecznością już nie. I za to chcę pochwalić swoje zawodniczki. Jechaliśmy tutaj z zamiarem sprawienia niespodzianki i tak sztuka chyba nam się udała – cieszył się po meczu trener Pałacu Marcin Kromrych.

Po weekendowych zwycięstwach siatkarkom KS Piecobiogaz do gry w finale play-off brakuje już tylko jednej wygranej. Następny mecz tych drużyn odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę 27 lutego w Bydgoszczy. Ewentualny, czwarty pojedynek byłby rozegrany dzień później. Gdyby po czterech spotkaniach był remis, wówczas o awansie zadecyduje piąty mecz w Murowanej Goślinie.

Więcej w serwisie:

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Pałac II Bydgoszcz 3:1

(25:11, 23:25, 25:15, 25:10)

Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządałą, Wyrwa, N. Narożna (libero) oraz Galant, S. Narożna, Szutenberg, Kubiak i Gorwa

(24:26, 25:18, 25:18, 25:18)

KS Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, Wyrwa, N. Narożna (libero) oraz S. Narożna i Szutenberg

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla KS Piecobiogaz