Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rezerwy Skry na remis z Bzurą Ozorków

II liga M: Rezerwy Skry na remis z Bzurą Ozorków

Siatkarze Skry II Bełchatów pokonali w sobotnim spotkaniu Bzurę Ozorków 3:1. W niedzielę wynik był dokładnie odwrotny, a ozorkowianom udało się wyrównać stan rywalizacji play-off. Kolejne spotkania za dwa tygodnie w Ozorkowie.

Jeszcze przed meczem ozorkowianie wierzyli w sukces. Te nadzieje zwiększył pierwszy set, który padł ich łupem. Później już tylko dominowali gospodarze, którzy wygrali kolejne trzy partie.

W niedzielnym pojedynku, w bełchatowskim zespole nic nie funkcjonowało tak, jak powinno. Brakowało częstej skuteczności w ataku, większej liczby punktowych bloków, jak i dobrego przyjęcia, zarówno w trakcie pierwszej akcji, jak i po kontrach. To wszystko wręcz musiało się przełożyć na końcowy wynik spotkania.

W pierwszej partii gospodarze od początku grali mając bezpieczną przewagę punktową (8:5, 11:7). Był blok, atak, jak i zagrywka. W końcówce fazie seta asami serwisowymi popisali się Piotr Dłubała i Igor Walczykowski. Partię wynikiem 25:18 zakończył blok rezerw. Tak kolorowo nie było jednak już w kolejnych setach. Druga partia to gra punkt za punkt. Zespoły punktowały na zmianę w ataku, jak i bloku. 19:19 to ostatni remis Skry w tym secie. Po błędzie gospodarzy wynik zmienił się na 20:23. O czas dla swojej drużyny poprosił Sławomir Augustyniak. As serwisowy Walczykowskiego pozwolił Skrze zbliżyć się punkt (22:23), ale był to ostatni oddech energetycznych rezerw.

Trzeci set to dominacja jednej drużyny – Bzury Ozorków. Dwa autowe ataki Walczykowskiego wyprowadziły gości na czteropunktową przewagę (2:6). Trener Skry zdecydował się na zmianę rozgrywających. Boisko opuścił Michał Kotas, a w jego miejsce wszedł Wojciech Ranecki. Nie zmieniło to zbyt wiele w grze gospodarzy, którzy dalej tracili punkty. Bełchatowianie zaczęli również lżej zagrywać, ponieważ we wcześniejszych partiach wiele punktów tracili psując swój serwis. W połowie partii na boisko powrócił Kotas, ale nie odwróciło to losów seta.

Z wiarą w tie-breaka żółto-czarni rozpoczęli czwartą partię. Na początku falstart (1:4), by po chwili doprowadzić do remisu (6:6). As serwisowy Rafała Sowińskiego wyprowadził Bzurą na prowadzenie 7:11. Punktowy blok na Dłubale i goście nadal pewnie zmierzali ku zwycięstwu (12:16). Końcówka partii i jak się później okazało, również meczu, to niebywałe emocje. Przy stanie 17:20 trener Skry poprosił o czas. Wiele cennych uwag padło w trakcie tych 30 sekund, a zawodnicy przełożyli to na boisko. Podwójny blok Energetyków dał im tylko punkt straty (20:21), a tym samym wlał nadzieje w serca kibiców. Bełchatowianie jednak zawalili finisz, a blok na Filipie Frankowskim zakończył to spotkanie.

Zdawałem sobie sprawę z tego, że gra bez środka, z przeciwnikiem jakim jest Bzura, będzie ciężka. Dlaczego? Bo dysponują oni dobrymi środkowymi. Ataki środkowych Ozorkowa nie zrobiły nam dużej krzywdy – mówił po spotkaniu trener rezerw Skry, Sławomir Augustyniak.Jednak my na tym środku nie potrafiliśmy nic przeciwstawić. Nasi środkowi nie dochodzili do bloku na skrzydle, jak i ataki wyprowadzane ze środkowej strefy siatki nie zostały przez naszych zawodników unieszkodliwione. Był widoczny brak Radka Kolanka, a Michał Mysera (środkowy Skry II – przyp. red) grał dzisiaj z bólem pleców. Nasi skrzydłowi w miarę pozytywnie. Niestety było widać, że zostali "zajechani" i stracili dzisiaj siłę.

Skra II Bełchatów – Bzura Ozorków 3:1
(21:25, 25:18, 25:20, 25:23)

Skra II Bełchatów – Bzura Ozorków 1:3
(25:18, 22:25, 15:25, 21:25)

Stan rywalizacji play-off: 1-1

Skra II: Kotas, Frankowski, Mysera, Dłubała, Walczykowski, Maćkowiak, Dembiec (libero) oraz Ranecki, Cedzyński, Ignatowski i Koźmiński
Bzura: Sowiński, Domagała, Janiak, Grzelik, Wójcik, Sikora, Sobczak (libero) oraz Kurzdym, Kowalski i Antosiak