Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Dwa zwycięstwa Jokera Świecie

II liga K: Dwa zwycięstwa Jokera Świecie

fot. archiwum

Siatkarki ChTPS Chodzież przegrały w Świeciu dwa pierwsze mecze półfinałowe fazy play-off II ligi i jeśli marzą o awansie do dalszej fazy, to muszą teraz dwukrotnie pokonać rywalki we własnej hali. Awans wywalczy drużyna, która trzykrotnie pokona rywala.

Zespół z Wielkopolski jechał do Świecia po jedno zwycięstwo. – To był nasz plan minimum. Tym bardziej, że dwukrotnie pokonaliśmy Jokera w rundzie zasadniczej. Niestety, rzeczywistość okazała się nieco inna – nie krył żalu prezes ChTPS Jerzy Hołubiec. W sobotnim spotkaniu jego zespół był jednak bliski zrealizowania swojego celu. – Najbardziej żal czwartego seta, w którym cały czas prowadziliśmy i mogliśmy, a nawet powinniśmy go wygrać – dodaje.

Tak się jednak nie stało i już po raz trzeci w tym sezonie, w meczach tych drużyn, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich pojedynków, tym razem zakończył się on wygraną zespołu ze Świecia. – Coś się zacięło w naszej grze. Rywalki objęły prowadzenie 11:3 i praktycznie pogodziliśmy się już z przegraną. Dziewczyny zaczęły jednak odrabiać straty i niewiele brakowało, a rozstrzygnęlibyśmy mecz na swoją korzyść. Zabrakło nam dosłownie jednej piłki – żalił się Hołubiec.

Niedzielny mecz nie był już tak zacięty. – W tym przypadku trudno szukać usprawiedliwień. SpisywaliśmySpisywalismy się po prostu słabo. Nic nam nie szło. Joker natomiast wyciągnął wnioski z poprzedniego spotkania. Zagrał lepiej taktycznie i nas wypunktował – ocenił prezes ChTPS. Wyniki poszczególnych setów mówią zresztą same za siebie. – Mecz trwał, jak to się potocznie mówi, godzinę z prysznicem. Praktycznie nie podjęliśmy walki – dodał Hołubiec.

Po tych porażkach zespół z Chodzieży, jeśli myśli o awansie do finału fazy play-off, musi dwukrotnie wygrać we własnej hali. Kolejny mecz tych drużyn zaplanowano na 27 lutego. W przypadku zwycięstwa ChTPS oba zespoły spotkają się również następnego dnia. Awans wywalczy drużyna, która trzykrotnie pokona rywala.Więcej w serwisie:

Joker Mekro Świecie – ChTPS Chodzież 3:2

(22:25, 25:16, 18:25, 25:23, 15:13)

Joker Mekro Świecie – ChTPS Chodzież 3:0

(25:21, 25:16, 25:18)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jokera

Zobacz również:

Wyniki play-off grupy 1 II ligi kobiet

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved