Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Drugie zwycięstwo MKS-u MOS Interpromex Będzin

II liga: Drugie zwycięstwo MKS-u MOS Interpromex Będzin

W niedzielę ekipa z Będzina po raz drugi pokonała Karpaty Krosno w I fazie play-off czwartej grupy II ligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw MKS MOS Interpromex Będzin prowadzi już 2:0. Następny mecz odbędzie się w Krośnie 27 lutego.

Wynik otworzył Jan Włodarczyk skutecznym atakiem z drugiej linii. Po chwili wyrównał Adam Łapuszyński, który w tym spotkaniu wyszedł w pierwszej „szóstce" zastępując Damiana Zborowskiego. Marcin Kantor zaserwował w siatkę, a potem popełnił błąd w przyjęciu zagrywki i siatkarze z Krosna prowadzili 3:1. Po świetnych zagrywkach środkowego będzińskiego MKS-u – Arkadiusza Świechowskiego będzinianie wyrównali na 3:3. Wynik remisowy utrzymywał się przez dłuższą chwilę, aż do momentu kiedy to Damian Miller posłał „asa" serwisowego i wtedy MKS MOS Będzin prowadził 7:5. Po tej akcji skutecznym atakiem z prawego skrzydła po przekątnej popisał się Jan Włodarczyk. Kiedy siatkarze z Będzina osiągnęli 3-punktową przewagę (10:7) trener Karpat Krosno poprosił o pierwszą przerwę w tym meczu. Po przerwie Miller, Świechowski i Łapuszyński zablokowali atakującego z Krosna i MKS MOS prowadził już 12:8. Przy stanie 18:15 o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Po czasie Gosik został zablokowany przez Świechowskiego i Łapuszyńskiego. Będzinianie wypracowanej wcześniej przewagi punktowej nie roztrwonili już do końca seta i pewnie wygrali pierwszą pratię 25:17.

W drugim secie w zespole gości pojawił się były siatkarz będzińskiego MKS-u – Jonasz Biegun. Źle zaczęli grę w drugim secie gospodarze. Najpierw Arkadiusz Świechowski zaatakował w siatkę, potem został zablokowany przez środkowego z Krosna. Jednak po dwóch skutecznych atakach Marcina Kantora MKS MOS Będzin odrobił straty i przegrywał już tylko 1 punktem (2:3). Potem Biegun został zablokowany przez Bartosza Dzierżanowskiego i będzinianie wyrównali na 7:7. Remis utrzymywał się przez dłuższy okres (10:10, 13:13, 15:15). Jednak przy stanie 17:16 dla Będzina o czas poprosił trener Karpat Krosno. Po chwili szkoleniowiec gości zdecydował się na wzięcie drugiej przerwy (19:16). Nic to jednak nie zmieniło w stylu gry gości, dlatego drugą partię również wygrali gospodarze 25:22.

W trzeciej odsłonie tego meczu od początku grał Mateusz Mędrzyk, który zmienił Damiana Millera. Trzeci set zaczął się podobnie jak poprzedni. Od początku grę dyktowali goście. Prowadzili 3:1, 6:3, 7:5. Jednak gospodarze wyrównali na 8:8 po świetnej grze blokiem Świechowskiego i Kantora. Po chwili jednak Biegun zabakował Kantora i Krosno znów na prowadzeniu (9:8). Goście z Krosna nie cieszyli się długo z tego prowadzenia, gdyż będzinianie najpierw wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 11:9. Krośnianie popełniali dużo błędów własnych, co ułatwiło będzinianom grę w tym secie. Będzin prowadził 14:10, 17:13, 19:15. W końcówce Krosno doszło na 19:18 i wtedy o pierwszą przerwę w tym meczu poprosił Rafał Legień. Po przerwie Jonasz Biegun zaserwował w pół siatki, potem psuje atak i Będzin prowadził już 21:18. Tę przewagę utrzymali do końca i trzeci set wygrali gospodarze 25:20 i cały mecz 3:0.

MKS MOS Interpromex Będzin – Karpaty Krosno 3:0
(25:17, 25:22, 25:20)