Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Pszczynianki zdobyły tylko punkt w Sosnowcu

I liga: Pszczynianki zdobyły tylko punkt w Sosnowcu

Tylko jeden punkt przywiozły z Sosnowca siatkarki PLKS-u Pszczyna. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa uległy miejscowemu SMS-owi 2:3. Tym samym „Licealistki" powtórzyły swój wynik z meczu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

O tym, że z „Licealistkami" nie będzie łatwo świadczył już pierwszy set, który pszczynianki wygrały na przewagi. Druga partia rozpoczęła się dla przyjezdnej ekipy bardzo źle. Pszczynianki przegrywały 6:12. Sosnowiczanki piłkę setową miały już przy stanie 24:21. Siatkarki PLKS-u walczyły i miały okazję nawet na remis. Przy stanie 24:23 zawodniczka SMS-u tylko zdołała pchnąć piłkę na stronę przyjezdnych, ale ta – ku rozpaczy pszczyńskiego obozu – spadła na parkiet.

Trzeci set PLKS wygrał zdecydowanie, ale już w czwartym znów górą były gospodynie, więc o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Piątego seta kapitalnie rozpoczęły sosnowiczanki – od prowadzenia 4:0. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:4 dla SMS-u. Po niej wydawało się, że PLKS „wróci" do gry. Zespół Jarosława Bodysa m.in. po ataku Agnieszki Mitręgi i kiwce Edyty Węcławek zbliżył się na jeden punkt (7:8). Ta część meczu należała jednak do gospodyń. – W piątym secie Edyta Węcławek na siedem ataków aż sześć razy została zablokowana – powiedział Janusz Kroll, kierownik drużyny. Ostatecznie SMS w tie-break’u wygrał do 8, a w całym meczu 3:2.

SMS Sosnowiec – PLKS Pszczyna 3:2
(24:26, 25:23, 18:25, 25:19, 15:8)

PLKS: Filip, Jędrys-Szynkiel, Węcławek, Mitręga, Haratyk, Marszałek, Kosiarska (libero) oraz Placek, Gwiżdż i Bartlak