Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Łatwe zwycięstwo MOSiR Mysłowice w Policach

I liga K: Łatwe zwycięstwo MOSiR Mysłowice w Policach

Siatkarki MOSiR Mysłowice bez najmniejszych problemów pokonały w Policach miejscowego Chemika 3:0. Patrząc na ligową tabelę można powiedzieć, że była to mała niespodzianka. Zwycięstwo przybliża mysłowiczanki do utrzymania się w lidze.

Już na samym początku meczu przyjezdne po ataku Doroty Ciechnowskiej prowadziły już 2:0. Błędy mysłowiczanek oraz skuteczny atak Natalii Matusz pozwoliły kilka minut później wyjść gospodyniom na jednopunktowe prowadzenie (4:3). Błędy Chemika oraz udana akcja w ataku i bloku sprawiły, że już wkrótce MOSiR wyszedł na znaczne prowadzenie (9:4). Nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Bujka. Niedługo potem zepsuta zagrywka Bury, as serwisowy Barbary Kubieniec oraz autowy atak Matusz pozwoliły przyjezdnym podwyższyć prowadzenie do siedmiu oczek. Policzanki starały się odrobić straty i po ataku Justyny Raczyńskiej oraz asie serwisowym przegrywały już tylko 11:15. Zaraz jednak przyjezdne ponownie odskoczyły. Po nieudanym ataku Bury było już 17:12. Natychmiast o czas poprosił trener Bujek, a tuż po nim udanie zbijała Justyna Raczyńska. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, ale wkrótce dobre zagrywki Barbary Kubieniec i błędy policzanek sprawiły, że na tablicy widniał wynik 24:14. Niedługo potem podopieczne Sebastiana Michalaka wygrały całą partię do 15.

Drugi set rozpoczął się od udanego ataku ze środka Doroty Ciechnowskiej. Kilka minut później MOSiR prowadził już 5:2 po błędzie Agnieszki Kazanieckiej i dwóch punktowych zagrywkach Magdaleny Olszówki. Niedługo potem ataki Kubieniec i dobre zagrywki Ciechnowskiej sprawiły, że przewaga przyjezdnych wynosiła już pięć punktów. Natychmiast o czas poprosił Mariusz Bujek, po którym Ciechnowska zepsuła zagrywkę, a następnie dwiema udanymi akcjami popisały się gospodynie i zrobiło się 8:6. Zaraz potem po autowym ataku Matusz zrobiło się 10:6 dla ekipy z Mysłowic. Gospodynie starały się usilnie odrabiać stratę i po błędzie Olszówki, ataku Kazanieckiej oraz udanym bloku doprowadziły do remisu po 11, a po chwili sprytna kiwka Katarzyny Ciesielskiej wyprowadziła policką ekipę na prowadzenie 12:11. Po niej można było zaobserwować bardzo długą akcję zakończoną skutecznym atakiem gości. Udana kiwka Kazanieckiej sprawiła że policzanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Kilka minut później na tablicy widniał już wynik 16:15 dla przyjezdnych po nieudanych przyjęciach libero Katarzyny Ostrowskiej. Chemik po błędach rywalek i ataku Matusz niedługo potem wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (18:16). Blok na Matusz i as Anny Gawron doprowadziły do remisu po 19 co zwiastowało zaciętą końcówkę. Po dwóch blokach na Raczyńskiej i atak Barbary Bawoł partia zakończyła się zwycięstwem MOSiR Mysłowice do 22.

Trzecia, i jak się potem okazało ostatnia odsłona rozpoczęła się od udanego ataku Raczyńskiej, a po chwili dwa błędy rywalek sprawiły, że gospodynie prowadziły 3:1. Atak Gawron i pomyłka Magdaleny Soter sprawiła, że na tablicy natychmiast był remis po 3. Obie ekipy zacięcie walczyły, żadnej z nich nie udało się odskoczyć na chociażby dwa punkty, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Wkrótce jednak ataki Bawoł i Ciechnowskiej sprawiły, że Mysłowice prowadziły już 11:8. Atak Soter i błąd rywalek sprawiły, że policzanki zbliżyły się już tylko na jeden punkt. Kilka minut później błędy Chemika sprawiły, że prowadzenie mysłowiczanek znacznie wzrosło (15:11). Pomyłka w ataku policzanek i as serwisowy Gawron sprawiły, że przyjezdne prowadziły już 19:13. Ataki Natalii Matusz i Ewy Kwiatkowskiej sprawiły, że Chemik minimalnie odrobił straty (19:15). Dalszą część seta zdominowały podopieczne trenera Michalaka. Skutecznie atakowała Bawoł, a miejscowe popełniały mnóstwo błędów, i w konsekwencji przegrały tę partię do 17 i cały mecz 0:3.

Chemik Police – MOSiR Mysłowice 0:3
(15:25, 22:25, 17:25)

Chemik Police: Ciesielska, Matusz, Raczyńska, Bury, Soter, Kwiatkowska, Ostrowska (libero) oraz Kazaniecka, Graczyk, Pomykacz i Kuchczyńska
MOSiR Mysłowice: Olszówka, Stanucha, Romel, Ciechnowska, Gawron, Kubieniec, Kondyjowska (libero) oraz Bawoł i Wawrzyniak