Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Bardzo cenne zwycięstwo Jedynki Aleksandrów Łódzki

I liga: Bardzo cenne zwycięstwo Jedynki Aleksandrów Łódzki

Pierwsza porażka w tym sezonie Trefla Sopot to prawdziwa sensacja. Po wyśmienitej grze pokonać lidera zdołały siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. Początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego zakończenia i tak dużych emocji.

Rozpoczęło się od 1:0 dla beniaminka po asie serwisowym Aleksandry Przepiórki, ale lider dość szybko uporządkował grę i od stanu 6:7 uzyskiwał systematycznie przewagę. Przy stanie 13:17 trener Jacek Pasiński zmienił Magdalenę Blomberg na Karolinę Michalkiewicz i ta zmiana na moment przyniosła poprawę gry miejscowych. Po dwóch asach serwisowych Karoliny Michalkiewicz aleksandrowianki zmniejszyły stratę do stanu 16:17, ale to było wszystko co można było zdziałać w tej części spotkania. Przede wszystkim na skutek błędów w przyjęciu zagrywki set został przez nie przegrany do 19.

Na początku drugiej partii przyjęcie też nie wyglądało najlepiej. Na skutek bardzo skutecznych zagrywek Moniki Naczk lider szybko odjechał na 9:2. W odpowiednim momencie weszła jednak w pole zagrywki Agnieszka Rajkowska i opuściła je dopiero przy stanie 8:9, w międzyczasie zaliczając trzy asy serwisowe. Był to chyba przełomowy moment w tym spotkaniu, zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego uwierzyły, że można nawiązać równą walkę z faworyzowanym rywalem. Coraz lepiej radziły sobie w ataku ze skrzydeł, przede wszystkim Agnieszka Wołoszyn i Karolina Michalkiewicz. Coraz więcej piłek broniły w polu, od czasu do czasu zaliczały skuteczny blok, chociaż Monika Naczk napsuła gospodyniom wiele nerw skutecznymi atakami z środka siatki. Po skutecznej pogoni w drugiej części seta Jedynka wyszła na prowadzenie 24:23, potem miała jeszcze trzy następne piłki setowe, ale jeszcze tym razem nie udało się seta wygrać. Po bardzo emocjonującej walce siatkarki Jedynki przegrały do 29.

Trzecia partia to wyrównana walka w pierwszej jej części, z minimalną jeszcze przewagą Trefla. Na rozegraniu w ekipie Jedynki pojawiła się Karolina Olczyk, która dość spokojnie wchodziła w mecz, przystosowując się do dobrej gry swoich koleżanek. Po dwóch kończących atakach Karoliny Michalkiewicz było 7:7, po krótkim czasie jednak, po trzech złych odbiorach, na tablicy pojawił się wynik 14:16 i zaraz potem 16:19. Od tego momentu, po drugim czasie wziętym przez Jacka Pasińskiego, Jedynka podkręciła tempo, wyrównała na 20:20 i nie oddała już inicjatywy do końca seta, wygrywając go do 20.

Do połowy czwartego seta utrzymywała się lekka przewaga punktowa Trefla. Było nawet 12:16, gdy o drugą przerwę poprosił Jacek Pasiński. Znów przydała się zawodniczkom Jedynki, które rozpoczęły pogoń za rywalkami. Po kilku udanych atakach i efektownej grze w obronie wyszły na prowadzenie 21:20, ale lider wcale nie chciał oddać pola i nawet jednego punktu. W dramatycznej końcówce zrobiło się 23:24 i gospodynie musiały bronić piłki meczowej. Udało się to jednak Jedynce i po kolejnym świetnym ataku Agnieszki Wołoszyn zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego wygrały seta do 24, doprowadzając do wyrównania stanu spotkania.

Tie-break to fantastyczne widowisko, z doskonałą grą Jedynki. Karolina Wiśniewska i Agnieszka Rajkowska umiejętnie ustawiały blok, od czasu do czasu zdobywały punkty z ataków z środka, bardzo skutecznie w dalszym ciągu grały na skrzydłach Karolina Michalkiewicz i Agnieszka Wołoszyn, swoje dorzucała też w odpowiednim momencie Magdalena Blomberg. Do stanu 8:7 trwała wyrówna walka, ale zaraz potem udało się aleksandrowiankom odskoczyć na 11:8. Zawodniczki Jedynki grały z ogromną wolą zwycięstwa, broniły niesamowite piłki w polu, w czym wyróżniały się przede wszystkim Marta Wankiewicz, grająca tym razem jako libero i Karolina Olczyk, która oprócz tego bardzo umiejętnie kierowała grą swoich koleżanek. Przy ogromnym dopingu swoich kibiców Jedynka utrzymała doskonałą dyspozycję do końca spotkania i ku ogromnemu zaskoczeniu, po ostatnim autowym ataku jednej z Sopocianek, wygrała seta do 10 i cały mecz 3:2.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Trefl Sopot 3:2
(19:25, 29:31, 25:23, 26:24, 15:10)