Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Nie jest to korzystny wynik

Dominik Witczak: Nie jest to korzystny wynik

fot. archiwum

- W Radomiu coś im naprawdę „zaskoczyło" w grze - zauważył po zwycięskim spotkaniu Dominik Witczak. Atakujący ZAKSY zwrócił uwagę na bardzo dobra grę głównie z zagrywce zawodników Jadaru Radom, dzięki której rywale zwyciężyli w dwóch z pięciu setów.

Chyba przysłowiowy „kamień spadł wam z serca" po zdobyciu tego ostatniego punktu?

Na pewno nie jest to korzystny wynik dla nas tym bardziej, że prowadziliśmy 2:0. Ale kamień naprawdę spadł z serca, bo chyba nie za bardzo wiedzieliśmy co robić ze swojej strony. Przez cały mecz wyglądało na to, że mieliśmy dobre, mocne zagrywki, ale w Radomiu coś im na prawdę „zaskoczyło" w grze. Zaczęli mieć niesamowitą zagrywkę, przyjmować nasze trudne serwy i wyprowadzać solidne ataki niemalże z każdej piłki. Ciężko nam było ich zatrzymać.

A może doszło to piątej partii, bo po drugiej poczuliście się zbyt pewnie, w końcu wygraliście ją do 17?Nie. W tym trzecim secie uciekła jedna seria przy zagrywkach Roberta Prygla, druga seria gdy zagrywał Pawliński. Za każdym razem wtedy uciekało nam kilka punktów. Ciężko mieć do kogoś pretensje, dzisiaj mieli na zagrywce „dzień konia". Każdy serw był grubo ponad 100km/h i między przyjmujących. Jeżeli jest taka seria to ciężko ją przyjąć.

Ostatecznie to wy wyjeżdżacie stąd z dwoma „oczkami" zatem w czym okazaliście się lepsi?

Myślę, że w końcówce zadecydował nasz spokój, opanowanie, bo jednak wtedy Jadar popełnił kilka błędów, kto wie czy nie kluczowych dla wyniku tego spotkania. Nam się udało zachować spokój, o który wcale nie było tak łatwo.

*Z zawodnikiem rozmawiała Dominika Kwiek (zaksa.pl)

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved