Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Najważniejsze spotkania przed nami

Adrian Stańczak: Najważniejsze spotkania przed nami

fot. archiwum

Po zaciętym pojedynku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, libero Jadaru Radom Adrian Stańczak nie omieszkał podzielić się swoimi spostrzeżeniami z czytelnikami portalu RadomSport.pl i wskazać na elementy, które będą kluczowe w walce o utrzymanie.

Kamil Górski, RadomSport.pl: Ostatnio głośno mówi się o kontrolowaniu wagi w Jadarze. Jak ty się do tego odnosisz?

Adrian Stańczak: Trener ustalił nam limit wagowy. Ja uważam, że dobrze wyglądamy i mam nadzieję, że dzięki temu utrzymamy optymalną formę. Póki co jeszcze nie było żadnych kar finansowych wśród zawodników i mam nadzieję że takich nie będzie.

W piątek drużyna z Wielunia wywalczyła trzy punkty w meczu z Delectą. Myśl o zajęciu ósmej lokaty w tabeli powoli się oddala…Mamy trzy najważniejsze mecze w sezonie przed sobą, w dodatku na własnym parkiecie. Musimy to wykorzystać. Jeżeli z tego skorzystamy, to nie będzie problemów z utrzymaniem się w lidze.

Minęło już trochę czasu od wymiany zawodników pomiędzy Jadarem a Resovią. Myślisz, że wyszliście korzystnie na tym transferze?

Trudno porównywać Grześka z Ardo. Kosok to bardzo pracowity i solidny gracz. Zawodnicy różnią się grą. W piątkowym meczu Ardo pokazał charakter. Mam nadzieję, że pomoże nam w utrzymaniu tak, jak to kiedyś zrobił Grzesiek.

Na treningach przywiązywaliście dużą wagę do przyjęcia zagrywki. Jak ten element spisywał się w piątkowym meczu?

Przyjęcie nie było najgorszym elementem w naszej drużynie. Brakowało atmosfery. Myślę, że jeżeli wypracujemy sobie ją na treningach, to podczas ligowych spotkań to zaprocentuje.

Rozmawiał Kamil Górski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved