Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga: Bez niepodzianki w Biełgorodzie

Superliga: Bez niepodzianki w Biełgorodzie

W 16. kolejce rosyjskiej Superligi zespół Łukasza Kadziewicza, Lomotiv Biełgorod zgodnie z oczekiwaniami  pokonał Jarosławicz Jarosław. Siatkarze z Jarosławia zdołali urwać "Lwom" jedynie trzeciego seta. To już szóste zwycięstwo z rzędu Lokomotivu.

Spotkanie w Biełgorodzie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Zawodnicy Jarosławicza osiągnęli kilkupunktową przewagę i prowadzili już 13:10. Gospodarze szybko jednak odrobili straty i po drugiej przerwie technicznej zaczęli dokładać kolejne oczka, by zwyciężyć w secie 25:21.

W drugiej partii podopieczni trenera Szypulina poszli za ciosem. Goście toczyli wyrównaną walkę tylko do stanu 9:9. Później tryumfalny pochód rozpoczęli zawodnicy Lokomotiwu. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:11. Tę różnicę udało im się jeszcze zwiększyć i ostatecznie wygrali z dużą przewagą 25:15.

Wydawało się, że gospodarze będą chcieli postawić „kropkę nad i", jednak moment rozprężenia wystarczył, aby do głosu doszli zawodnicy z Jarosławia. Goście osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (19:16) i choć biełgorodczanie w końcówce doszli rywala na jedno oczko (20:21), to Jarosławicz nie pozwolił wyrwać sobie zwycięstwa w tej partii (25:21).

„Co się odwlecze, to nie uciecze" – tę zasadę zastosowali miejscowi w czwartej i ostatniej, jak się okazało, odsłonie. Walka w tym secie była wyrównana, ale Lokomotiw wykazał się determinacją i konsekwencją, co pozwoliło gospodarzom pewnie zwyciężyć 25:19.

Nieźle zaprezentował się w dzisiejszym spotkaniu Łukasz Kadziewicz. Polski środkowy zdobył osiem punktów, z tego cztery w ataku (skończył cztery z sześciu otrzymanych piłek). Dobrze spisywał się w polu zagrywki, był najczęściej serwującym zawodnikiem na boisku i zaliczył dwa asy. Polak postawił również dwa punktowe bloki.

Trzy punkty zdobyte przez podopiecznych trenera Szypulina pozwolą im umocnić się na trzecim miejscu w tabeli Superligi z dorobkiem 35 oczek. Ścisk w czołówce jest jednak ogromny. Zespół Łukasza Kadziewicza dzielą od lidera – Zenitu Kazań zaledwie dwa punkty. Za tydzień Lokomotiw wyjeżdża do Nowosybirska, gdzie zmierzy się ze swoim „imiennikiem", który plasuje się w tabeli punkt przed drużyną z Biełgorodu.

Lokomotiv Biełgorod – Jarosławicz Jarosław 3:1
(25:21, 25:15, 21:25, 25:19)

Lokomotiw Biełgorod: Dinejkin (12), Kournetas (2), Htej (21), Kadziewicz (8), Muserskij (15), Ilinych (14), Stepanian (L) oraz Birjukow (7), Fomienko, Bagriej
Jarosławicz Jarosław: Ivanow (2), Titicz (13), Żurow (8), Chamutskich (3), Afinogenow (3), Michajłow (22), Serikow (L) oraz Żłoba (1), Gatin, Paszutin (7), Płużinkow (2)