Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Prisma Taranto zwycięża w tie-breaku

Serie A: Prisma Taranto zwycięża w tie-breaku

Zespół Zbigniewa Bartmana, Prisma Taranto pokonał w tie-breaku drużynę z Vibo Valentii. Ekipa z Taranto bliska była zdobycia kompletu punktów - w trzecim secie prowadziła już 24:20. Rywale zdołali jednak doprowadzić do remisu, a następnie zwyciężyć 30:28.

W meczu otwierającym 24. kolejkę spotkań we włoskiej Serie A do Taranto przybyła drużyna Tonno Callipo Vibo Valentia. Wyżej notowany rywal nie wróżył zdobyczy punktowej drużynie Zbigniewa Bartmana, jednak po pierwszych dwóch setach, wizja zdobycia 3 punktów wydawała się bardzo rzeczywista. Ostatecznie zwycięstwo gospodarzy 3-2 pozwoliło im dopisać 2 oczka na swoje konto i tym samym jeszcze bardziej oddalić się od zajmującej 12 pozycję Andreoli Latina.

Pierwsza odsłona meczu to przede wszystkim wyrównana walka punkt za punkt do samego końca. Minimalna przewaga gości utrzymała się przy stanie 20-21, jednak w ostatniej chwili to Prisma przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 26-24. Minimalna przewaga w ataku i mniejsza ilość popełnionych błędów po stronie gospodarzy w pierwszym secie zniwelowała dominację w bloku i skuteczniejszą zagrywkę Tonno Callipo Vibo Valentia.

Druga partia miała podobny przebieg do odsłony poprzedzającej ją, tyle że tym razem to zespół Zbigniewa Bartmana od samego początku trzymał rękę na pulsie. Na pierwszą przerwę techniczną Prisma schodziła z trzypunktową przewagą, a na drugiej prowadzili 16-14. Bufor bezpieczeństwa w postaci dwóch oczek gospodarze utrzymali do stanu 21-19. Końcówka seta okazała się bardzo zacięta, przez co drużyna z Taranto 32-minutowy bój zakończyła dopiero przy stanie 28-26. W statystykach z seta drugiego najbardziej w oczy rzuca się znaczna dysproporcja jeśli chodzi o jakość przyjęcia. Tonno Callipo Vibo Valentia przyjmowała znacznie lepiej, jednak zawodnicy nie potrafili tego wykorzystać podwyższając skuteczność w ataku.

Trzeci set był ostatnią nadzieją dla zespołu gości. Mimo tego, to Prisma Taranto na początku kontrolowała grę. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8-6. Do czasu drugiej przerwy role się odwróciły i to Tonno Callipo Vibo Valentia miała dwa oczka przewagi. Końcówka seta była niezmiernie zacięta, partia zakończyła sie po 38 minutach stanem 30-28 dla gości.

Niesieni na skrzydłach zwycięstwa w trzeciej odsłonie zawodnicy Tonno Callipo Vibo Valentia bardzo szybko rozstrzygnęli czwartą partię na swoją korzyść. Brylując w każdym elemencie gry i popełniając mniej błędów goście trzymali rękę na pulsie. Czteropunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, do czasu drugiej przerwy urosło już do 8 oczek. Kiedy pod koniec seta Prisma przegrywała 10-21, chyba już nikt nie miał złudzeń. Pierwszy set tego spotkania bez gry na przewagi zakończył sie rezultatem 25-15 dla Tonno Callipo Vibo Valentia . Tym samym odpłynęły nadzieję Prismy na zainkasowanie trzech punktów.

Tie break na całe szczęście nie był tak jednostronny jak set poprzedzający go. Mimo, iż gospodarze zaczęli od prowadzenia 5-2, to zespół Tonno Callipo Vibo Valentia powoli niwelował tą przewagę, w końcówce seta tracąc tylko jeden punkt przy stanie 12-11. Piąty set zakończył tak samo jak trzy pierwsze ‘na styku’- Prisma wygrała 15-13 i tym samym skończyła mecz trwający 2 godziny i 23 minuty.

MVP spotkania wybrany został De Oliveira Cleber, który zdobył 17 punktów i mimo, iż był niemiłosiernie nękany w defensywie miał 70% pozytywnego i 58% idealnego przyjęcia.

Zbigniew Bartman na swoim koncie zapisał 15 oczek, w tym 10 atakiem, 2 blokiem i 3 zagrywką. Pozytywne przyjęcie w wykonaniu polaka było na poziomie 53%, natomiast doskonałe na poziomie 20%

Prisma Taranto – Tonno Callipo Vibo Valentia 3:2
(26:24, 28:26, 28:30, 15:25, 15:13)