Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Raport medyczny: Osmany Juantorena

Raport medyczny: Osmany Juantorena

fot. archiwum

We wtorkowym meczu Itasu Trentino z Knack Randstad Roeselare kontuzji doznał kubański skrzydłowy Osmany Juantorena. Jak się okazało, uraz przyjmującego nie jest poważny i Radostin Stojczew będzie mógł korzystać ze swego zawodnika w nadchodzącym meczu.

Podczas wczorajszego porannego treningu Radostin Stojczew otrzymał od sztabu medycznego dobrą wiadomość – Osmany Juantorena doznał lekkiego skręcenia stawu skokowego, które nie wyklucza jego udziału w treningach. Bułgarski szkoleniowiec zapewne był bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy, ponieważ Juantorena to w tym sezonie kluczowy zawodnik Itasu. Na sesji treningowej pojawiła się cała czternastka, z której Stojczew może korzystać w rozgrywkach ligowych czy pucharowych.

Osmany, który skręcił kostkę w spotkaniu Ligi Mistrzów z Knack Randstad Roeselare, po chwili odpoczynku wszedł z powrotem na boisko i brał udział w spotkaniu. Początkowo na twarzy Kubańczyka widać było grymas bólu, lecz później grał on na praktycznie 100% swoich możliwości. Po powrocie do Trentino, sztab medyczny dokładnie zbadał Juantorenę i ocenił jego stan jako dobry, a kontuzję na mało poważną.

Osmany brał udział w treningach razem z resztą zespołu wykonując te same ćwiczenia co reszta zespołu. Przyjmujący nie został maksymalnie obciążony, jednakże nie był też oszczędzany. Podczas treningu Osmany był cały czas pod opieką sztabu medycznego, który czuwał, by uraz nie pogłębił się.Trener Stojczew bardzo liczy na Osmanego, ponieważ już w nadchodzący weekend Itas zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Trenkwalderem Modena. Mecze Trentino z Modeną to prestiżowe spotkania, a jak wiadomo zespół Trenkwalderu do najsłabszych nie należy. Ekipa z Modeny zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów i na pewno będzie wymagającym rywalem dla Kazijskiego i spółki.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, inne, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved