Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet: Zwycięstwo siatkarek Zachodu

Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet: Zwycięstwo siatkarek Zachodu

Siatkarki Zachodu zwyciężyły w Meczu Gwiazd, który odbył się na warszawskim Torwarze. Przed rozpoczęciem spotkania, w konkursie zagrywki, którego nagrodą była "złota tarcza", zwyciężyła przyjmująca Muszynianki, Joanna Mirek.

Spotkanie odbywało się w niezwykle radosnej atmosferze, o czym świadczyć może m.in. postawa Bogdana Serwińskiego, który wcielił się w role … drugiego sędziego i operatora telewizyjnego.

Spotkanie pomiędzy Wschodem i Zachodem rozpoczęło się od prowadzenia 4:1 podopiecznych Bogdana Serwińskiego i Waldemara Kawki. Zawodniczki od samego początku bawiły się grą, po udanych akcjach wykonując m.in. fikołki. Zabawa swoją drogą, ale więcej punktów wędrowało na konto ekipy Wschodu. Po ataku Sylwii Pyci z krótkiej było 9:6, a po kiwce Katarzyny Zaroślińskiej 11:6. Trener Mariusz Wiktorowicz, prowadzący zespół Zachodu, zdecydowanie częściej wymieniał zawodniczki, a trzeba dodać, że w tym meczu nikt zmian nie liczył. Na boisku pojawiła się m.in. Anna Barańska, która przyjechała na Mecz Gwiazd mimo kontuzji. Po jej plasie Zachód tracił do Wchodu tylko jeden punkt (14:15), a w następnej akcji Katarzyna Mróz popisała się udanym zbiciem i mieliśmy remis. O czas poprosił Bogdan Serwiński, podczas którego tłumaczył czemu zawodniczki z Dąbrowy Górniczej przypisane są do drużyny Wschodu. – Bo miśki są na wschodzie – rozbawiał swoje podopieczne trener Muszynianki. Wszystko bowiem za sprawą Katarzyny Gajgał, której pseudonim „Misiek" znają wszyscy sympatycy siatkówki. W końcówce siatkarki obu ekip zafundowały kibicom wyrównaną walkę, w której nie brakowało mocniejszych uderzeń. Po bloku pary Sieczka-Pycia Wschód prowadził 21:19, po czym stracił cztery punkty z rzędu. Jednak ekipa Zachodu nie utrzymała przewagi i ostatecznie pierwszy set padł łupem ekipy Bogdana Serwińskiego i Waldemara Kawki 25:23.

Na początku drugiej partii trenerzy dokonali kilku zmian w swoich zespołach, aby na parkiecie mogły zaprezentować się wszystkie zawodniczki. Początek partii to wyrównana walka. Po zbiciu Katarzyny Gajgał mieliśmy remis 5:5, jednak później punkt za punktem wędrował na konto Zachodu. Udana akcja Leny Dziękiewicz dała Zachodowi prowadzenie 13:7, a po zbiciu Katarzyny Mróz było 17:10 dla ekipy Mariusza Wiktorowicza i Wiesława Popika. W końcówce partii na parkiecie zagrały razem Bogumiła i Anna Barańskie, rozgrywając między sobą akcję zakończoną zbiciem zawodniczki Gwardii Wrocław. Po tej akcji na boisku pojawił się w ekipie Zachodu Mariusz Wiktorowicz, który rozegrał kilka akcji, prezentując m.in. pad siatkarski w obronie. W drugim secie górą były właśnie jego podopieczne, które po zbiciu Heleny Horki triumfowały 25:14.

Wynik spotkania rozstrzygnął trzeci set, który rozegrano jak tie-break. Tradycyjnie na początku zespoły punktowały na przemian. Trener Bogdan Serwiński zadebiutował w roli drugiego sędziego, zachowując konieczny tej funkcji obiektywizm. Przy prowadzeniu Zachodu 8:4 zespoły zmieniły się nie tylko stronami boiska, ale i sztabem szkoleniowym. W przerwie można było zobaczyć Katarzynę Mróz i Joanna Wołosz w roli cheerleaderek, zaś Annę Barańską wycierającą podłogę. Trenerzy Wiktorowicz i Popik zastąpili sędziów liniowych, a Aleksandra Jagieło Bogdana Serwińskiego w roli trenera. W przebiegu samego meczu już do końca nic się nie zmieniło. Zachód zachował prowadzenie, a piłkę setową wywalczyła libero Paulina Maj, atakując po bloku. Ostatecznie Zachód wygrał 15:9.