Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: W pierwszym spotkaniu górą Ósemka

II liga mężczyzn: W pierwszym spotkaniu górą Ósemka

fot. archiwum

Siatkarzom Czarnych Radom nie udało się w pierwszym starciu fazy play-off pokonać siedleckiej Ósemki. Po zaciętym boju radomianie przegrali 1:3. - W końcówkach setów zabrakło spokoju i rutyny - podsumował Wojciech Stępień, II trener RCS-u

O tym, że pojedynek był wyrównany, świadczyć mogą wyniki poszczególnych partii. – Niestety, w końcówkach setów zabrakło spokoju i rutyny – stwierdził drugi trener RCS-u, Wojciech Stępień.

Na początku każdej odsłony przyjezdni spisywali się dobrze. Następnie, w najważniejszych momentach każdego z setow, więcej "zimnej krwi" wykazywali siedlczanie. – Przegraliśmy nieznaczną ilością błędów w kluczowych fragmentach – podaje przyczynę porażki Wojciech Stępień.

– Wyszliśmy na boisko trochę spięci, natomiast rywale to ekipa doświadczona, spokojna. Wyszła po prostu rutyna Ósemki – nie ukrywa drugi opiekun Czarnych. – Mieszanka młodości z doświadczeniem akurat nie zawsze się sprawdza i to było dzisiaj widać. Zabrakło nam trochę szczęścia, "zimnej głowy" – dodaje.Szkoleniowiec zapytany o to, z jakim nastawieniem na niedzielną potyczkę wyjdą jego podopieczni, odpowiedział: – Po to się gra, aby wygrywać. Dzisiaj się spotkamy, aby przedyskutować naszą postawę, obgadać, co było nie tak i co należy jutro poprawić – podkreśla. – Przed meczem mówiliśmy o tym, iż planem minimum jest wygranie jednego starcia i tego się trzymamy. Nie wyobrażam sobie, żeby było inacze j – stanowczo mówi trener.

RCS szansy powinien upatrywać już w Siedlcach. – Tu mamy jeszcze jedno spotkanie. Mamy w składzie młodszych zawodników, zatem lepiej przygotowanych kondycyjnie. Trzeba też mieć na uwadze to, że przeciwnicy mogą być zmęczeni, więc musimy to wykorzystać – kończy Wojciech Stępień.

Ósemka Siedlce – RCS Czarni Radom 3:1
(25:23, 25:22, 27:29, 25:23 )

W niedzielę o godz. 12.00 rozegrane zostanie drugie starcie.

Autorem tekstu jest Piotr K. Dobrowolski – SportRadom.pl

Zobacz również:
Wyniki I rundy play-off 3. grupy II ligi mężczyzn

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved