Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Koncertu nie było, są punkty

I liga mężczyzn: Koncertu nie było, są punkty

W 19. kolejce zmagań na parkietach I ligi mężczyzn siatkarze Jokera Piła pokonali w czterech setach zespół Ślepska Suwałki. - Nasi siatkarze szybko uwierzyli, że Joker odda punkty bez walki - powiedział po meczu drugi trener suwalczan Piotr Poskrobko.

Zawodnicy gospodarzy koncertowo może nie zagrali, ale swój cel czyli zdobycie kompletu punktów osiągnęli. Choć rywale zamykają pierwszoligową tabelę, to ostatnio spisywali się znakomicie. Najpierw pokonali Morze Bałtyk Szczecin, później urwali punkt jednemu z faworytów rozgrywek – Fartowi Kielce, a przed ponad tygodniem zwyciężyli inny zespół z czołówki – Orła Międzyrzecz. Na dodatek w pierwszej rundzie odesłali Jokera do domu po gładkim 3:0.

I podopieczni Rolanda Dembończyka szybko się przekonali, że na czwartą z rzędu wygraną bez straty seta nie ma co liczyć. W połowie inauguracyjnej partii Ślepsk odskoczył bowiem pilanom na dystans siedmiu punktów (15:22) i utrzymał ją już do końca. Co gorsza, także początek kolejnej odsłony należał do rozpędzonych gości. Joker przebudził się dopiero przy stanie 4:6. Wtedy na zagrywce pojawił się Witold Chwastyniak i pilanie wygrali trzy kolejne wymiany. Drugą skuteczną serią popisali się kilka chwil później, gdy po atakach Łukasza Polańskiego objęli prowadzenie 15:10. To wystarczyło do wyrównania stanu meczu, zwłaszcza że w końcówce seta staw skokowy skręcił przyjmujący Ślepska Wojciech Dziurkowski. Siatkarze z Suwałk próbowali jeszcze zatrzymać rozkręcających się gospodarzy. W trzecim secie dotrzymywali im kroku do stanu 16:16, ale był to już ostatni zryw Ślepska w piątkowym spotkaniu. Joker zdecydowanie wygrał końcówkę tej partii, a w kolejnej dominował już na parkiecie od początku do ostatniej piłki.

Zwycięstwo trzeba rywalowi wydrzeć, a nasi siatkarze, po bardzo dobrej grze i zwycięstwie w pierwszym secie, szybko uwierzyli, że Joker odda punkty bez walki – podsumował Piotr Poskrobko, drugie trener Ślepska. – Od drugiego seta drużyna przestała grać, zaczęła popełniać błędy. Słabo przyjmowaliśmy, zagrywką też nie czyniliśmy popłochu w szeregach rywali. Nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na ich szczelny blok. Chłopcy, z minuty na minutę, coraz bardziej tracili głowę. No i stało się to, co w takiej sytuacji i z tak doświadczonym rywalem, stać się musiało.

Zespół z Piły awansował po tym zwycięstwie na trzecią pozycję w tabeli I ligi, ale trzeba pamiętać, że rywale z czołówki swoje weekendowe mecze mają jeszcze przed sobą. Następna kolejka odbędzie się już w najbliższą środę. Wielkopolanie na wyjeździe zmierzą się z Morzem Bałtyk Szczecin.

Joker Piła – Ślepsk Suwałki 3:1
(18:25, 25:16, 25:20, 25:16)