Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Sensacja w Bydgoszczy

PlusLiga: Sensacja w Bydgoszczy

W zaległym meczu 13. kolejki PlusLigi doszło do dużej niespodzianki w Bydgoszczy. Siatkarze z Wielunia pokonali w meczu wyjazdowym Delectę 3:0, wyprzedzili w tabeli AZS Politechnikę Warszawską i awansowali na ósmą pozycję w ligowej tabeli. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo drużyny z Wielunia.

W trzeciej partii meczu wielunianie zmiażdżyli ekipę, w której gra dwóch reprezentantów Polski (Piotr Gruszka i Paweł Woicki) do 9. To pierwsze i bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo wieluńskiego Siatkarza od wielu tygodni. Tym samym drużyna Damiana Dacewicza przerwała passę sześciu porażek z rzędu.

Na początku pierwszego seta wielunianie obieli prowadzenie 10:6. W miarę upływu gry przewaga zaczęła topnieć, aż do chwili gdy goście prowadzili już tylko jednym punktem – 18:17. Ostatecznie jednak to oni wygrali pierwszą partię do 23.

Drugą odsłonę meczu przyjezdni wygrali w tym samym stosunku. Jednak bydgoszczenie postawili tym razem twardsze warunki gry. Prowadzili 17:16, a potem 20:17. Siatkarze beniaminka poderwali się jednak do walki i wygrali także drugiego seta.

Pamapol Siatkarz złapał wiatr w żagle i w trzeciej partii na boisku rządził już tylko jeden zespół. Wielunianie rozbili w puch bydgoską drużynę, praktycznie deklasując rywala. Na przerwach technicznych prowadzili 8:4 i 16:6, by bezdyskusyjnie wygrać ostatniego seta tego meczu do 9.

To zwycięstwo może siatkarzom z Wielunia przybliżyć pozostanie w ekstraklasie, a na pewno dać pewność siebie przed kolejnym meczem we własnej hali z z zespołem Jastrzębskiego Węgla. W pierwszej rundzie na parkiecie rywala wielunianie przegrali spotkanie po tiea-breaku. Lecz wygrywali już 2:0. Czyżby wielunianie mogli pokusić się o kolejne zwycięstwo już z najbliższym rywalem?

Po tym spotkaniu zespół Pamapolu Siatkarz Wieluń powraca na ósme miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 10 punktów i dwoma oczkami wyprzedza Politechnikę Warszawswką i Jadar Radom.

MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sarnecki.

Delecta Bydgoszcz – Siatkarz Wieluń 0:3
(23:25, 23:25, 9:25)

Składy drużyn:
Delecta: Gruszka (7 pkt.), Woicki, Cerven (3), Szymański (14), Sopko (2), Wieczorek (7), Lambourne (libero) oraz Pieczonka (4), Jurkiewicz, Lipiński, Konarski i Serafin
Siatkarz: Sarnecki (20), Stelmach (1), Wołosz (9), Zajder (5), Kordysz (7), Nowak (9), Kryś (libero) oraz Lubiejewski (1), Matejczyk i Błoński (4)