Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mecz Gwiazd z Abramovem czy bez?

Mecz Gwiazd z Abramovem czy bez?

fot. archiwum

Już w sobotę na warszawskim Torwarze zostanie rozegrany Mecz Gwiazd PlusLigi. Jednym z kluczowych filarów Południa miał być Paweł Abramow. W spotkaniu z Resovią Rzeszów zawodnik jednak doznał urazu stawu skokowego. Mimo to wybiera się do stolicy, by przynajmniej mentalnie wesprzeć "swoją" drużynę.

Dla rosyjskiego siatkarza będzie to drugi tego typu pojedynek. "Gwiazdorski" debiut odnotował w sezonie 2005/2006, w pierwszym w historii rosyjskiej Superligi All Star Game, zorganizowanym na wzór podobnego, włoskiego przedsięwzięcia. Mecz odbył się 24 grudnia 2005 w Moskwie. Rosja zagrała pod kierownictwem Zorana Gajića. Po drugiej stronie siatki stanęli siatkarze zagraniczni, z Władimirem Alekno na ławce trenerskiej. Wśród gwiazd pojawili się m.in. Semen Połtawski, Siergiej Tietiuchin, Paweł Abramow, Nikołaj i Ewgeni Iwanow, Matej Kazijski, Osmany Juantorena i Robert Prygiel. Wygrali Rosjanie 3:1.

Spotkanie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem kibiców, którzy tłumnie przybyli do hali "Drużba" w Moskwie. Zagraniczni gracze wystąpili w specjalnie przygotowanych koszulkach, z flagami narodowymi na piersi.

Dobrze wspominam ten jedyny mecz, w którym brałem udział. To była zacięta rywalizacja – każdy chciał wygrać. Tylko trochę dziwnie grało się przeciwko swoim klubowym kolegom – opowiada przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, zastanawiając się dlaczego nigdy potem nie dostał już zaproszenia do udziału.Jakież było zdziwienie rosyjskich dziennikarzy, gdy przed kolejną edycją Meczu Gwiazd, w 2008 roku (w 2007, ze względu na napięty kalendarz spotkań, zrezygnowano z organizacji) nie zobaczyli na liście nominowanych Abramowa. Nikt z przedstawicieli rosyjskiej federacji nie potrafił wyjaśnić im dlaczego siatkarz, wtedy Iskry Odincowo został pominięty.

Szkoda, że nie będę mógł zagrać przeciwko kolegom z Jastrzębia, to byłoby ciekawe i stanowiłoby taki dodatkowy smaczek – żałuje Abramow.

Autor: Ilona Kobus
Więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved