Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet: Tym razem Wschód kontra Zachód

Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet: Tym razem Wschód kontra Zachód

fot. archiwum

Po raz drugi odbędzie się Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet. W roku 2009 zawodniczki z „Północy" mierzyły się z siatkarkami „Południa". Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć spotkanie „Wschód" kontra „Zachód". Kto tym razem będzie górą okaże się w sobotę.

W pierwszym Meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet lepsza okazało się „Południe", które pokonało Północ 3:1. Całkowity dochód ze spotkania przeznaczony został na pomoc zawodniczkom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej. – To była przede wszystkim świetna zabawa. Myślę, że kibice to docenili – powiedziała wtedy Izabela Bełcik, jedna z rozgrywających ekipy „Południa".

W tym roku postanowiono, że swoje siły skonfrontują ekipy ze „Wschodu" i „Zachodu". Składy obu zespołów zostały wybrane w głosowaniu internautów. – Liczę na fajną zabawę w gronie czołowych zawodniczek ligi – stwierdziła Helena Horka, jedna z uczestniczek sobotniego spotkania.

Trzeba przyznać, że w drużynie „Wschodu" dominują zawodniczki Banku BPS Fakro Muszynianka. W podstawowej „szóstce" znalazły się bowiem Joanna Mirek, Marta Solipiwko, Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło i Agnieszka Bednarek-Kasza. Dodatkowo na środku zobaczymy Katarzynę Gajgał z MKS-u Dąbrowa Górnicza. Na libero wystąpi Mariola Zenik. W rezerwie znalazły się natomiast Ewelina Sieczka, Anna Witczak, Marta Haładyn, Sylwia Pycia i Katarzyna Zaroślińska.Po przeciwnej stronie siatki, w zespole „Zachodu", przeważają siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. W pierwszej „szóstce" są: Anna Barańska, Katarzyna Skorupa, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber i Helena Horka. Drugą „szóstkową" środkową jest Zuzanna Efimienko z Gwardii. Na libero zobaczymy Paulinę Maj z PTPS-u Piła. Rezerwę stanowią: Agnieszka Kosmatka, Katarzyna Mróz (zmiana za Maję Tokarską), Joanna Wołosz, Bogumiła Barańska i Klaudia Kaczorowska.

W składach zespołów kibice nie zobaczą siatkarek Gedanii Żukowo, Stali Mielec i Pronaru Zeto Astwa Białystok.

Przypomnijmy, że podczas Meczu Gwiazd będzie można oddać krew. Od godziny 11:00 do końca trwania imprezy autobus do pobierania krwi będzie stał tuż przy Hali Sportowej „Torwar".

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved