Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Rezerwy Skry rozpoczynają fazę play-off

II liga: Rezerwy Skry rozpoczynają fazę play-off

fot. archiwum

W sobotę siatkarze KPS Skry II Bełchatów rozpoczną tegoroczną rundę play-off. Na ich rywala los wyznaczył Bzurę Ozorków, która do gry o miejsca 1-4 weszła tylnymi drzwiami. Zajęła ona miejsce Burzy Wrocław, która z powodów finansowych wycofała się z gry.

Są drobne dolegliwości zdrowotne, ale to nic poważnego. Na dzień dzisiejszy wypadł nam ze składu Radosław Kolanek, który ma większe problemy zdrowotne. Są to problemy z kolanami, które ciągną się już jakiś czas. Na 90 proc. nie zagra on w meczach u siebie, jak i w Ozorkowie – mówi przed weekendowymi spotkaniami Sławomir Augustyniak, trener bełchatowskich rezerw.

W zespole Skry II obok zawodników, którzy reprezentują tylko barwy rezerw, znajdują się również juniorzy Marka Kwiecińskiego (II trener Skry II – przyp. red.). Jest to Kamil Dembiec, Michał Koźmiński, Janusz Górski, Paweł Kozłowski, Jędrzej Maćkowiak oraz Maciej Ignatowski. – W ubiegłym tygodniu ćwiczyliśmy bardziej indywidualnie, ponieważ juniorzy w tym czasie trenowali we własnym gronie przed finałem wojewódzkim. Trochę nam to przeszkodziło w tych przygotowaniach do play-off. Ostatni dni przepracowaliśmy już jednak normalnie. Niestety przyszły tydzień znowu będziemy w dziurawym składzie, ponieważ juniorzy mają swój turniej. Jest to tak poustawiane, że gramy co dwa tygodnie i co dwa tygodnie grają juniorzy… W wyniku tego mamy trochę takie szarpane przygotowania – irytuje się szkoleniowiec rezerw.

Bełchatowianie pocieszają się tym, że sytuacja Bzury jest podobna. Tam również pewną część składu stanowią juniorzy ozorkowskiego klubu. – Ozorków jest w tej samej sytuacji. Jednak drużyny, które są w tej czwórce nie mają takich problemów jak my i Bzura. Kamienna Góra i Rząśnia to tylko seniorzy. Oni mogą się spokojnie przygotowywać, dzięki czemu wyprzedzą nas trochę pod względem taktycznym – dodaje Augustyniak.Co można powiedzieć o weekendowym rywalu żółto-czarnych rezerw? – Jest to mieszanka rutyny z młodością. Przystępując do play-offów nie mają oni żadnego obciążenia, zagrają na luzie. Może być tak, że im to pomoże. My jednak staramy się zagrać o coś wyżej i musimy przejść ten szczebel. W tych spotkaniach będziemy mogli się spodziewać walki, pozytywnego podejścia z obu stron. Drużyna Ozorkowa dysponuje mocnym środkiem, obaj zawodnicy na tej pozycji są doświadczeni. Jeden z nich to były zawodnik Skry, Krzysztof Domagała – opisuje zespół Bzury nasz trener.

W czym Skra upatruje swojej przewagi? W ocenie szkoleniowca dysponujemy mocniejszymi skrzydłami. Na tej pozycji grać będzie Filip Frankowski oraz Piotr Dłubała. Obaj dysponują dużą siłą ataku, o czym niejednokrotnie przekonali się rywale Skry II. W sytuacji kiedy kontuzjowany jest Kolanek, bełchatowianie muszą martwić się o dobrą grę środkowych. Tutaj do dyspozycji Augustyniaka będzie trzech zawodników: Michał Mysera, Maćkowiak oraz Ignatowski. Na boisku na pewno zobaczymy Myserę. Kto będzie jego partnerem? Można przypuszczać, że Maćkowiak, który dysponuje lepszym blokiem.

W chwili wycofania się Burzy z rozgrywek II ligi, szanse awansu Skry II do ścisłego finału i uzyskanie możliwości gry o I ligę znacznie wzrosły. – Kamienna Góra i Rząśnia to zespoły doświadczone, grające dużo starszymi zawodnikami, którzy występowali już kiedyś na wyższym poziomie i na pewno mają większe doświadczenie od nas. To raz. Dwa, te zespoły cały czas przygotowują się w pełnym składzie. To pracuje na ich korzyść. Na pewno będzie to dużo trudniejszy szczebel, jeśli uda nam się przejść Ozorków. Będzie nam się wtedy grało dużo ciężej – tonuje nastroje trener Skry. Jak będzie? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Autor: Kamil Haładaj

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved