Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Avia Świdnik zagra z AZS PWSZ Nysa

I liga mężczyzn: Avia Świdnik zagra z AZS PWSZ Nysa

fot. archiwum

Już jutro siatkarze Avii Świdnik będą podejmowali drużynę AZS PWSZ Nysa i są zdecydowanym faworytem tego meczu. Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawi, ze świdniczanie umocnią się na trzecim miejscu.

Po trzytygodniowej przerwie siatkarze Avii Świdnik wznowią rozgrywki meczem z drużyną z Nysy w ramach 19. kolejki spotkań. W 17. serii gier świdniczanie pokonali w meczu wyjazdowym, po bardzo zaciętym spotkaniu BBTS Bielsko-Biała 3:2. Pomimo zwycięstwa trener Avii Krzysztof Lemieszek przyznał, że:  – chociaż wracaliśmy z Bielska z tarczą, to spotkanie oceniałem surowo. Punkty zdobyliśmy, ale gra pozostawiała sporo do życzenia. Na usprawiedliwienie zawodników należy jednak dodać, że mieli prawo czuć się zmęczeni. Chłopcy narzekali, że zwyczajnie mieli już dość siatkówki. Czy te kilkanaście dni przerwy rzeczywiście korzystnie wpłynęły na zespół, pokażą najbliższe mecze o stawkę – dodaje szkoleniowiec Avii.

Ekipa z Nysy w ostatnim meczu pokonała drużynę z Bielska-Białej 3:1 i zajmuje 9. miejsce w pierwszoligowej tabeli. AZS PWSZ to drużyna nieobliczalna, która potrafi wygrać z wyżej notowanymi rywalami jak choćby w spotkaniu wyjazdowym z Jokerem Piła 3:2, by przegrać na własnym parkiecie z SMS PZPS I Spała 1:3. W drużynie Avii nie zagra kontuzjowany Michał Jaskulski. Z kolei nyska drużyna wzmocniła się przyjmującym Wojciechem Szczurowski z Burzy Wrocław. Czy siatkarze Avii okażą się lepsi i odniosą jutro, kolejne piąte zwycięstwo z rzędu, a może lepsi okażą się nysanie. O tym przekonamy się w dniu jutrzejszym.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved