Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Filozofia trenera Santilliego

Filozofia trenera Santilliego

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przerwę w PlusLidze wykorzystują na odpoczynek i spokojny trening. - Po wygranym finale Pucharu Polski było widać po zespole zmęczenie. To jest jednak fizjologia. Nie da się jej oszukać - mówi szkoleniowiec jastrzębian.

Graliśmy bardzo wiele spotkań na najwyższym poziomie. Z Bełchatowem i Resovią spisaliśmy się słabiej. Jednak w sporcie są wzloty i upadki. Teraz możemy popracować, aby dobrze przygotować się do dalszej części sezonu – mówi włoski szkoleniowiec jastrzębian, Roberto Santilli.

Po ostatnich dwóch porażkach trener zachowuje spokój. – Nie dramatyzujemy. Nie zaprezentowaliśmy naszego wysokiego poziomu. Możemy być na siebie źli i tyle. Teraz najważniejsze jest, aby patrzeć w przyszłość – podkreśla.

Następnym zadaniem dla Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie jest zdobycie mistrzostwa kraju. – Wygraliśmy puchar, ale teraz pora na kolejny krok – uważa Santilli.Zawsze powtarzam zawodnikom, że musimy bić się o najwyższe cele. Taka jest moja filozofia. Nie lubię, gdy ktoś mówi, że walczy o drugie miejsce – dodaje.Najważniejsze, abyśmy byli w czołowej czwórce. Wtedy mamy walczyć o zdobycie tytułu. Po tym sukcesie w pucharze jesteśmy silniejsi i bardziej pewni siebie. Ta wygrana może nam pomóc grać lepiej i agresywniej w ważnych momentach tego sezonu – uważa Santilli.

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved