Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Superfinał Mazowsza kadetów już w weekend

Superfinał Mazowsza kadetów już w weekend

fot. archiwum

Sympatycy siatkówki młodzieżowej emocjonowali się finałami mistrzostw województw w kategorii juniora, zaś teraz przyszedł czas na podobne rozstrzygnięcia w kategorii kadeta. W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Superfinał Mazowsza.

Organizatorem turnieju będzie zespół Metro Warszawa. Ich rywalami będą dwa kluby ze stolicy – MOS WOLA i MKS MDK, a także radomski RCS Czarni. Ci ostatni będą mieli dodatkową motywację, bowiem ich starsi koledzy w miniony weekend zdobyli mistrzostwo Mazowsza juniorów.

W obu kategoriach wiekowych zwycięzca otrzymuje od razu awans do ¼ finału na szczeblu centralnym, zaś ekipy z drugiego i trzeciego miejsca powalczą w rozgrywkach 1/8.

Trener Czarnych, Krzysztof Jaskulski, przyznał w rozmowie dla „Gazety Wyborczej", że Superfinał Mazowsza będzie bardzo wyrównany. – Wszystkie zespoły są bardzo mocne. Tu nie będzie spotkań ważnych i ważniejszych.Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ekipa RCS-u zajęła w Mistrzostwach Polski 2. miejsce, ulegając w finale AKS Resovii Rzeszów 1:3. Nic zatem dziwnego, że szkoleniowcy i zawodnicy radomskiego klubu chcą zdobyć mistrzostwo województwa i walczyć o dalsze sukcesy. – Chcemy wygrywać i z takim nastawieniem podejdziemy do tego turnieju – podkreślił trener Jaskulski.

Aby zaprezentować w Warszawie dobrą siatkówkę, kadeci RCS-u rozegrali sparingi ze swoimi starszymi kolegami. Szkoleniowiec radomian przyznaje, że mecze kontrolne pozwoliły im przećwiczyć elementy, które mają zaskoczyć rywali.

Z trenerem rozmawiał Radosław Olchowski

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved