Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Starcie Rybak kontra Gruszka na warszawskim Torwarze

Starcie Rybak kontra Gruszka na warszawskim Torwarze

fot. archiwum

20. lutego na Torwarze dojdzie nie tylko do meczu Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej z Delectą Bydgoszcz w ramach rozgrywek PlusLigi, ale też do starcia legend polskiej siatkówki - Radosława Rybaka i Piotra Gruszki.

Losy obu zawodników przez lata kariery wielokrotnie przeplatały się. Kiedy? Zapraszamy do zapoznaniania się z krótkim, wirtualnym "meczem" pomiędzy zawodnikami.

Set 1: Na polskich parkietach

Piotr Gruszka: wychowanek klubu Hejnał Kęty pierwszy sukces klubowy odniósł w barwach AZS-u Częstochowa już w 1995 roku, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Po raz kolejny złoty medal zawisł na jego szyi dwa lata później. Na kolejne złoto musiał czekać do 2005 roku, kiedy to po pięcioletniej karierze w klubach zagranicznych zdecydował się wrócić do kraju i reprezentować Skrę Bełchatów. W 2006 r. sięgnął po brązowy medal z PZU AZS Olsztyn. Po rocznym pobycie w Olsztynie, znowu wrócił do Bełchatowa i sięgnął po dublet. 2008 rok przyniósł mu brązowy medal Champions League ze Skrą Bełchatów oraz Puchar Polski.Radosław Rybak: kapitan stołecznej drużyny, zaczynał swoją karierę w Rawie Mazowieckiej. Pierwsze spektakularne sukcesy klubowe odniósł w PLS z Jastrzębskim Węglem (wtedy jako Ivett Jastrzębie Borynia) w 2004 roku, sięgając po tytuł mistrzowskim na krajowym podwórku. Od 2005 roku jest podstawowym zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej.

Set 2: Na europejskich salonach

Piotr Gruszka: Przygoda Piotra Gruszki z zagranicznymi klubami zaczęła się w 1999 roku. Polak trafił wtedy do włoskiego Zeta Line Padwa. Sezon spędzony w Padwie nie spełnił oczekiwań reprezentanta Polski. Sukcesów nie osiągnął także grając w Alimenti Sardi Cagliari i w AdriaVolley Bernardi Trieste, dlatego też w 2003 roku postanowił spróbować swych sił we Francji. Po rocznym pobycie w Tourcoing Lille-Metropole Volley-Ball wrócił do Skry Bełchatów. Po czterech latach spędzonych w kraju Gruszka został zawodnikiem tureckiego ArkasSpor Izmir, z którym wywalczył Puchar Turcji, a także Puchar Challenege Cup.

Radosław Rybak: Atakujący AZS Neckermann Politechnika Warszawska, Radosław Rybak, mimo kilku świetnych meczów w reprezentacji Polski nigdy nie spróbował swoich sił za granicą. Całą swoją karierę spędził w polskich klubach.

Set 3: Z Orłem na piersi

Piotr Gruszka: Niewielu zawodników może poszczycić się, aż tak wielkim dorobkiem reprezentacyjnym! Przez 14 lat regularnej gry w reprezentacji Gruszka rozegrał ponad 250 spotkań. Swoją przygodę na boisku w barwach narodowych rozpoczął jeszcze w juniorach, zdobywając w 1996 roku złoty krążek na Mistrzostwach Europy, a rok później również na Mistrzostwach Świata. Z kolei w drużynie seniorów w roli kapitana w 2006 roku wywalczył z reprezentacją srebro na MŚ. Dodatkowo coroczne występy w Lidze.

Radosław Rybak: Radosław Rybak to także wielokrotny reprezentant Polski. Jego największym osiągnięciem w biało-czerwonej koszulce był występ na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Wówczas Polska uplasowała się na miejscach 5-8 ex aequo z reprezentacjami Argentyny, Grecji oraz Serbii i Czarnogóry. Przez całą swoją karierę reprezentacyjną spotykał się na zgrupowaniach m.in. z Piotrem Gruszką.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved