Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Szybkie zwycięstwo i awans Trefla Sopot

PP: Szybkie zwycięstwo i awans Trefla Sopot

fot. archiwum

Piąta drużyna PlusLigi w spotkaniu z liderem I ligi została całkowicie zdemolowana. Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski zajął Treflowi 45 minut. I wszystko byłoby pięknie, gdyby w Sopocie pod szyldem Impel Gwardii nie wystąpił zespół... wrocławskich kadetek.

Na trybunach Hali Stulecia zasiadło w środę bodaj najwięcej ludzi w całym sezonie. Wszyscy, od najmłodszych sympatyków siatkówki, po władze Sopotu, przyszli na mecz, by zobaczyć, jak Trefl radzi sobie na tle zespołu z PlusLigi. Jakież było ich zdziwienie, gdy zamiast Mroczkowskiej, Barańskiej, Efimienko i spółki ujrzeli dziesięć piętnastolatek.

To nie był mecz, którego fani oczekiwali i na który zacierali ręce od dłuższego czasu. Dlatego też zarząd klubu postanowił, że na kolejną ligową potyczkę sopocianek (17 lutego o 19:00 z Sokołem Chorzów) będzie można wejść bezpłatnie, jeśli okaże się bilet ze spotkania z Gwardią.

Skuteczność przyjęcia Gwardii rysowała się w tym spotkaniu w granicach 13 procent. Młode wrocławianki nie radziły sobie zupełnie z zagrywkami siatkarek Trefla, odbijały większość piłek w trybuny lub nie dotykały ich w ogóle.Z kolei sopocianki zagrały z pełnym zaangażowaniem, tak, jakby po drugiej stronie znajdował się zespół zdolny do podjęcia rywalizacji. Za poważne potraktowanie rywala należą im się brawa.

Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować personalne roszady w sopockim zespole. Na środku zadebiutowała przyjmująca Aleksandra Kruk, gdyż trener Pawlun postanowił dać odpocząć nie w pełni zdrowym Edycie Rzenno i Ewelinie Toborek. Z kolei w końcówce drugiego seta Natalia Nuszel zastąpiła na libero chorą i słabnącą z akcji na akcję Izabelę Śliwę.

Więcej w serwisie treflsport.pl

Trefl Sopot – Impel Gwardia Wrocław 3:0
(25:6, 25:7, 25:7)

Składy zespołów:
Trefl: Nuszel, Sołodkowicz, Naczk, Kruk, Szymańska, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus i Lenz
Impel Gwardia: Modzel, Skikiewicz, Łukaszewicz, Głuchowicz, Teodoruk, Mielnikiewicz, Bembenek (libero) oraz Szczukiecka, Wróbel i Lipnicka

Zobacz także:
Wyniki V rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved