Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Mistrzynie Czech postraszyły Scavolini Pesaro

LM: Mistrzynie Czech postraszyły Scavolini Pesaro

To miał być lekki, łatwi i przyjemny mecz dla zespołu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, tymczasem siatkarki z Prostejova okazały się bardzo wymagającym rywalem. Mecz zakończył się zwycięstwem Włoszek 3:1, chociaż przez moment pachniało tie-breakiem...

Od początku spotkania czeska ekipa nie zamierzała oddawać pola rywalkom. Co więcej w połowie pierwszej partii gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Podczas drugiej przerwy technicznej było 16:13 dla Modranskiej. Jednak w końcówce zawodniczki Scavolini ruszyły do walki i wyrównały stan seta. O wyniku zadecydowała walka na przewagi, a ostatni punkt dla ekipy z Pesaro zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Podobna sytuacja miała miejsce od początku drugiej partii. Na boisku dominowały Czeszki, podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:6, zaś podczas drugiej 16:12. Tym razem jednak gospodynie nie oddały prowadzenia aż do końca i pewnie zwyciężyły 25:19.

Porażka podziałała na Włoszki jak zimny prysznic. Szybko wyszły na prowadzenie, ale zawodniczki Modranskiej także nie odpuszczały. Przyjezdne utrzymywały kilkupunktową przewagę, podczas drugiej przerwy technicznej prowadziły 16:13. Tym razem to siatkarki Modranskiej wykazują się determinacją i doprowadzają do remisu. Okazało się jednak, że na nic więcej rywalki nie pozwoliły i ostatecznie Scavolini wygrało do 22.

Czwarty i, jak się okazało, ostatni set rozpoczął się od wyrównanej walki obu ekip. Do pierwszej przerwy technicznej, podczas której 8:7 prowadziły gospodynie, ekipy trzymały kontakt punktowy. Później jednak na trzy "oczka" odskoczyły Włoszki i dość długo utrzymywały taką różnicę punktową. Ponownie jednak świetnie zawalczyły zawodniczki Modranskiej, doprowadzając do remisu i walki na przewagi. Po raz kolejny w trudnym momencie lepiej poradziły sobie przyjezdne, które zwyciężyły 26:24, a cały mecz 3:1.

Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła 23 punkty, czyli tyle samo co jej klubowa koleżanka Carolina Costagrande. Polka zanotowała 41% skuteczności w ataku. W ekipie odranskiej najwięcej punktów (22) zdobyła Ogonna Nnamani.

Angelo Vercesi, trener Scavolini Pesaro: – Jestem szczęśliwy, że udało nam się wygrać po tak trudnym meczu. Drużyna gospodarzy zaprezentowała wysoki poziom, ducha walki i niesamowity wysiłek. Dla nas był to trudny mecz, gdyż przeciwnicy nie mieli nic do stracenia, a my byliśmy zobligowani do wygranej. Ostatnio gramy dużo ciężkich meczów i zawodniczki są zmęczone, dlatego możemy być usatysfakcjonowani tym zwycięstwem.

Modranská Prostejov – Scavolini Pesaro 1:3
(28:30, 25:19, 22:25, 24:26)