Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Liga wojewódzka kadetek: Rezerwy Energi Gedanii oddały fotel lidera

Liga wojewódzka kadetek: Rezerwy Energi Gedanii oddały fotel lidera

Druga drużyna Energi Gedanii przegrała pierwszy mecz w rywalizacji o miejsca 9-13 w lidze wojewódzkiej kadetek. W pierwszym meczu rundy rewanżowej dotychczasowe liderki tabeli uległy na wyjeździe Treflowi Gdynia w trzech setach.

Dla tego zespołu najważniejsza rywalizacja toczy się w kategorii młodziczek. Mecze w starszej grupie wiekowej mają służyć jak najlepszemu przygotowaniu do drugiego turnieju finałowego mistrzostw Pomorza do lat 15. Dodatkowa trudność przed spotkaniem w Gdyni pojawiła się wraz z absencją podstawowej rozgrywającej. – Monika Dąbrowska nie mogła wystąpić w tym meczu z powodu braku ważnych badań. Ta absencja spowodowała, że prowadziliśmy wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie – przyznaje Witold Jagła, szkoleniowiec Energi Gedanii II.

Inauguracyjna partia została przegrana po walce na przewagi. Tym samym Trefl, który w pierwszej rundzie przegrał w Gdańsku 1:3, uwierzył, że może wziąć rewanż i to z nawiązką. Dwa następne sety toczyły się już przy wyraźnej przewadze gdynianek. – Te sety zupełnie nam się nie udały. Dwa kroki do przodu, jeden do tyłu tak często charakteryzuję się rozwój młodych zespołów. Chyba trafiliśmy na krok wstecz. Najważniejsze dla tej drużyny są rozgrywki młodziczek i tam liczę co najmniej na kolejny krok w przód – dodaje gdański szkoleniowiec, który formę drużyny przygotowuje na drugi turniej finałowy młodziczek, który odbędzie się od 5 do 7 marca w Malborku.

Przegrana gedanistek w Gdyni spowodowała, że doszło do zmiany lidera w grupie drużyn walczących o miejsca 9-13. Przodująca na półmetku Energa Gedania II podobnie jak Trefl ma obecnie 7 punktów, ale ustępuje gdyniankom gorszym bilansem setów (10:3 gdynianki, 9:4 gdańszczanki).

Podopiecznym Jagły może zabraknąć już czasu, aby zniwelować tę niewielką różnicę. Co prawda do rywalizacji w tej grupie zgłosiło się pięć drużyn, ale w rundzie rewanżowej Energa Gedania ma na razie potwierdzony jeszcze tylko jeden pojedynek. 20 marca ma się odbyć w hali przy ul. Kościuszki mecz z Olimpijczykiem Gdańsk. Wycofał się Tent Zatoka Puck, a nie ma ustalonego terminu rewanżu z Orłem Malbork.

Energa Gedania II – Trefl Gdynia 0:3
(24:26, 15:25, 16:25)

źródło: energa-gedania.pl