Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Muszynianka wraca z Włoch na tarczy

Liga Mistrzyń: Muszynianka wraca z Włoch na tarczy

Nie udała się mistrzyniom Polski wyprawa do Włoch. Podopieczne Bogdana Serwińskiego w pierwszym meczu I rundy play-off Ligi Mistrzyń uległy w Bergamo miejscowemu Volley w trzech setach. Za tydzień oba zespoły rozegrają w Muszynie rewanż.

Od początku spotkania zawrzała wyrównana walka. Za sprawą skutecznej akcji Sereny Ortolani na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze były zawodniczki z Bergamo (8:7). Przy stanie 9:9 do szturmu ruszyły gospodynie. W ataku pokazała się Francesca Piccinini, w polu zagrywki świetnie spisywała się Christiane Fürst i w efekcie siatkarkom włoskiego zespołu udało się wypracować czteropunktową przewagę (13:9), którą utrzymały do drugiej przerwy technicznej (16:12). Mistrzynie Polski nie dawały za wygraną. Do akcji wkroczyła Agnieszka Bednarek-Kasza wraz ze swą zagrywką. As serwisowy polskiej środkowej, a także błąd Antonelli Del Core pozwolił podopiecznym trenera Bogdana Serwińskiego zniwelować straty do jednego oczka (15:16). Włoszki jednak szybko złapały drugi oddech. Dzięki skutecznej grze na kontrze Bergamo odzyskało czteropunktowy dystans (20:16). W końcówce gra przebiegała pod kontrolą zawodniczek Lorenzo Micelli. Seta w efektowny sposób, asem serwisowym zakończyła Piccinin i (25:20).

Na inaugurację drugiej partii, podobnie jak pierwszej drużyny walczyły cios za cios. Przy stanie 5:5 przypomniał o sobie blok Muszynianki, po czym asem serwisowym popisała się Joanna Mirek i polski zespół wyszedł na prowadzenie (7:5). Kolejna punktowa zagrywka, tym razem w wykonaniu Bednarek-Kaszy oraz skuteczny atak Aleksandry Jagieło zwiększył przewagę siatkarek z Muszyny do czterech oczek (10:6). Włoszki energicznie przystąpiły do odrabiania strat. Do uzyskania remisu 13:13 wydatnie przyczyniła się Serena Ortolani, która swą zagrywką sprawiała wiele kłopotów polskim przyjmującym. Udana akcja Piccinini oraz blok na Marcie Solipiwko dał gospodyniom dwupunktowy dystans. Trener Serwiński zdecydował się na zmianę przyjmującej i w miejsce Mirek weszła Elżbieta Skowrońska. Na drugiej przerwie technicznej, po akcji Ortolani, włoski zespół prowadził 16:13. Po wznowieniu gry skuteczne ataki Skowrońskiej i Jagieło pozwoliły Muszyniance zbliżyć się do rywalek na jedno oczko (15:16). Osiągnięcie remisu udaremniła nieudana akcja Solipiwko. Szkoleniowiec Muszynianki postanowił zmienić atakującą, do gry weszła Izabela Żebrowska. Polki nie zamierzały odpuszczać. Skuteczny blok Bednarek-Kaszy oraz akcja Jagieło sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. Na krótko. Skutecznie zaatakowała Ortolani, asa zaserwowała Fürst i Bergamo prowadziło 20:18. W końcówce dał o sobie znać blok włoskiego zespołu. Gospodynie zatrzymały Żebrowską i Jagieło, co dało im piłkę setową 24:21. Muszynianka, za sprawą skutecznego ataku Skowrońskiej i autowej akcji Ortolani była o oczko od remisu (23:24). Szalę zwycięstwa na korzyść Włoszek przechyliła Piccinini (25:23).

W trzecim secie w składzie Muszynianki pozostała Skowrońska. Początek pomyślny dla Bergamo – włoskie siatkarki prowadziły 4:2. Polski zespół nie czekał na dalszy rozwój wypadków i po ataku Bednarek-Kaszy doprowadził do remisu 4:4. Zawrzała walka akcja za akcję. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej nad jeden punkt. Dopiero udana akcja Del Core dała gospodyniom prowadzenie 16:14 na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie na parkiet mistrzynie Polski usiłowały ponownie uzyskać remis, jednak atak Del Core i błąd polskiego zespołu dały Bergamo trzypunktowy dystans (19:16). Dzięki pomyłkom zawodniczek trenera Micelli w ataku, Muszynianka zbliżyła się do przeciwniczek na jeden punkt (18:19). W końcówce, podobnie jak w drugiej partii, skuteczny blok zapewnił Bergamo zwycięstwo. „Czapa" Del Core na Bednarek-Kaszy dała gospodyniom piłę setową (24:21). Włoszki zwyciężyły 25:21.

Kluczową rolę w odniesieniu tego zwycięstwa odegrały Francesca Piccinini i Serena Ortolani, spisywały się znakomicie we wszystkich trzech setach. Do Polski jedziemy po kolejne zwycięstwo – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec zwyciężczyń Lorenzo Micelli.

Volley Bergamo – Bank BPS Fakro Muszynianka 3:0
(25:20, 25:23, 25:21)

Volley Bergamo: Ortolani (21), Fürst (7), Piccinini (16), Arrighetti (4), Lo Bianco (1), Del Core (9), Merlo (libero) oraz Bosetti i Serena
Bank BPS Fakro Muszynianka: Bełcik (4), Bednarek-Kasza (14), Solipiwko (6), Mirek (3), Pycia (6), Jagieło (10), Zenik (libero) oraz Skowrońska (4), Żebrowska (1), Witczak (1), Śrutowska i Pykosz (1)