Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Ignaczak cichym bohaterem spotkania w Sofii

Krzysztof Ignaczak cichym bohaterem spotkania w Sofii

Podopiecznym Ljubo Travicy udał się wyjazd do Bułgarii. Na początku trzeciego seta sędziowie przerwali spotkanie, bo miejscowi kibice odpalili w hali race, a dym ograniczył siatkarzom widoczność. Najskuteczniejszy w Asseco był Mikko Oivanen.

Siatkarze Resovii Rzeszów we wczorajszym meczu musieli się sporo namęczyć, aby zwyciężyć 3:1. Podopieczni Ljubo Travicy byli lepsi praktycznie w każdym elemencie. Jednak nerwowa gra w trzecim secie spowodowała, że oglądaliśmy cztery sety. Bułgarzy w całym spotkaniu mieli problemy z przyjęciem zagrywki. Najsłabiej w zespole CSKA przyjmował Aleksandrov, którego zmienił w trzeciej partii Bonev.

Podopieczni Popowa na swoim koncie zanotowali jedenaście punktowych bloków, natomiast rzeszowianie zdobyli dwa „oczka" mniej tym elementem. Warto dodać, że trzy punkty w taki sposób zdobył atakujący „biało-czerwonych", Mikko Oivanen.

Najlepiej Resovia radziła sobie w przyjęciu, ze statystyk całego zespołu wyniosło 60%. Rzeszowianie atakowali z 52% skutecznością, a najlepsi w tym elemencie byli Wojciech Grzyb i Grzegorz Kosok. Środkowi Asseco Resovii zanotowali taki sam procent w ataku – 70%. Co ciekawe obaj na dziesięć prób w ataku skończyli siedem.

Na pochwałę zasługuje również Krzysztof Ignaczak, który zanotował 74% pozytywnego przyjęcia i 58% perfekcyjnego dogrania do rozgrywającego.

Najlepiej punktującym zawodnikiem z zespołu gospodarzy był nigeryjski atakujący Mayio, który zdobył 21 punktów dla swojego zespołu. Dla gości najwięcej „oczek" zdobył Oivanen. Resovia nie co gorzej spisywała się w ataku na kontrach. Na 51 polski zespół odnotował 37% skuteczność.