Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Mroczkowska ma pomóc Gwardii w fazie play-off

Katarzyna Mroczkowska ma pomóc Gwardii w fazie play-off

fot. archiwum

Liderka Impelu Gwardii Wrocław z bólem kolana borykała się od grudnia. Musiała zrezygnować z gry przed spotkaniem z Kanti Schauffhausen w ramach Challenge Cup. Przeszła artroskopię kolana i ma w planach powrót do treningów na początku marca.

Przypomnijmy, że wstępna diagnoza wykluczała Katarzynę Mroczkowską z gry na cztery miesiące. Zawodniczka cieszy się jednak, że taka wersja wydarzeń raczej nie będzie miała miejsca. Powrót Mroczkowskiej do pełnej dyspozycji może nastąpić jeszcze w marcu. Właśnie wtedy siatkarka chce powrócić do treningów, a jej celem jest wrócić do formy meczowej na mecze fazy play-off.

Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem, nie poruszam się o kulach i staram się stopniowo coraz bardziej obciążać nogę – powiedziała o swoim aktualnym stanie zdrowia liderka Impelu Gwardii Wrocław w rozmowie dla „Gazety Wyborczej".

Trzeba przyznać, że pozostałe siatkarki bardzo dobrze zastępują swoją koleżankę. Bardzo dobrze zaprezentowały się szczególnie w meczach 1/8 finału Challenge Cup przeciwko Kanti Schauffhausen, wygrywając 3:1 i 3:0. Nieco gorzej poszło im w spotkaniu ligowym ze Stalą Mielec. Zanotowały wprawdzie jeden punkt, ale dwa „oczka" wyjechały z Wrocławia do Mielca.Katarzyna Mroczkowska ma nadzieję, że w kolejnym spotkaniu w europejskich pucharach jej koleżanki zdołają sobie poradzić bez niej. 16 lutego czeka je pojedynek z białoruską Minchanką Mińsk. Sztab szkoleniowy Gwardii już przygotowuje materiały, na podstawie których ekipa będzie się przygotowywać.

Z zawodniczką rozmawiał Jakub Michalak

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved